بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1401/02/19 تعداد بازدید:‌ 217 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه در تهران

بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه در تهران

یکی از مشکلاتی که همواره محیط های جمعی نظیر پانسیون دخترانه در تهران را تهدید می کند، شیوع بیماری های مسری متعدد است. این مساله به نوع زندگی جمعی در اینگونه اقامتگاه دانشجویی و کارمندی برمی گردد. در مکان هایی که تعداد بالایی از افراد در حال زندگی هستند، بستر مناسبی برای شیوع انواع بیماری ها از جمله بیماری های پوستی مسری فراهم است. ساکنین پانسیون دخترانه تهران و سایر پانسیون دانشجویی به دلیل تماس نزدیکی که با یکدیگر دارند احتمال انتقال بیماری های پوستی در آنها به چشم می خورد. البته خوشبختانه تعداد زیادی از بیماری های پوستی مسری نبوده و تنها به خود شخص محدود می شوند. اما نباید خطر بیماری های پوستی مسری را در خوابگاه دانشجویی و کارمندی نادیده گرفت. بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه در تهران می توانند به طرق و شیوه های مختلفی منتقل شوند. در ادامه این مقاله به انواع این بیماری ها اشاره شده و صحبت در مورد راه های پیشگیری از مبتلا شدن به آنها را به مقالات بعدی وبلاگ خواب اینجا موکول می کنیم.

پانسیون دخترانه در تهران

انواع بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه در تهران

بیماری های پوستی می توانند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شوند. برخی از این عوامل موجب بروز بیماری های پوستی غیر واگیردار در پانسیون دخترانه شده و برخی دیگر از آنها بیماری های واگیردار و مسری را در پی خواهند داشت. در ادامه به تعدادی از بیماری های مسری پوستی اشاره می شود.

گال

گال یا جرب یک بیماری پوستی واگیردار است. این بیماری در افراد مبتلا موجب بروز خارش های شدید شبانه در نواحی دست و پا شده و همچنین برآمدگی های قرمز رنگی را ایجاد می کند. این بیماری از طریق تماس مستقیم با فرد آلوده در پانسیون دخترانه به راحتی قابل انتقال است. علاوه بر این این بیماری با استفاده از وسایل شخصی فرد آلوده نظیر لباس یا حوله و یا دراز کشیدن در رخت خواب کسی که به گال مبتلا است به فرد سالم منتقل می شود.

پانسیون دخترانه در تهران

زگیل 

زگیل ها انواع متعددی دارند که برخی از آنها مسری و برخی دیگر مسری نیستند. یکی از شایع ترین نوع زگیل، زگیل تناسلی است که معمول ترین راه انتقال آن از طریق رابطه جنسی می باشد. اما اهمیت این بیماری پوستی در پانسیون دخترانه در تهران از این نظر نمایان می شود که ویروس ایجاد کننده بیماری پوستی احتمال زنده ماندن بر روی سطوح را داشته و از این طریق می تواند در پانسیون انتقال یابد.

آبله مرغان 

یکی دیگر از بیماری های پوستی که افراد به آن مبتلا می شوند، آبله مرغان است. این بیماری با بروز تاول های قرمزی بر روی پوست افراد نمایان می شود. آبله مرغان یک بیماری به شدت واگیردار است و در صورتی که فرد پیش از این به این بیماری مبتلا نشده باشد با تماس مستقیم با فرد بیمار در پانسیون دخترانه دانشجویی ابتلای وی قطعی خواهد بود. 

تبخال

بیماری تبخال یکی از شناخته شده ترین بیماری های پوستی در بین افراد متعدد است. کسانی که تبخال در آنها پدید می آید ویروس این بیماری را بصورت نهفته در بدن خود دارند و هنگام تماس پوستی با فرد مبتلا به تبخال، ویروس در بدن آنها فعال می شود. این بیماری پوستی تهدید زیادی را برای سلامت افراد ساکن در خوابگاه در تهران ایجاد نمی کند. اما به دلیل ظاهر نامناسبی که به پوست می دهد پیشگیری از ابتلا به آن ضروری به نظر می رسد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها