بیا تا توی اقامتگاه دخترانه تهران ویتامین جذب کنیم!

بشرا یعقوبیان 1400/04/23 تعداد بازدید:‌ 230 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

بیا تا توی اقامتگاه دخترانه تهران ویتامین جذب کنیم!

اهمیت تغذیه مناسب در اقامتگاه دخترانه تهران

حالا که چندین فرسخ (هر فرسخ حدودا برابر با پنج کیلومتر است) از خانواده فاصله گرفته ای ممکن است در ابتدا کمی احساس گیجی و سردرگمی بکنی. این حس کاملا طبیعی است زیرا فردی که عادت داشته است در بیشتر موارد با خانواده خود هماهنگ و همراه باشد اکنون در یک شهر دور از خانواده، خود را تنها می بیند. این مساله به زودی حل می شود و افراد ساکن در اقامتگاه دخترانه تهران به محل زندگی خود عادت می کنند. اما در این پروسه عادت سازی شکل گیری عادت های سالم بسیار مهم هستند. یکی از این موارد توجه به تغدیه سالم در خوابگاه دانشجویی دخترانه در غیاب خانواده می باشد. بررسی های بسیاری نشان داده اند که تعداد زیادی از ساکنین پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها پس از مدتی به فقر آهن و کمبود سایر مواد مغذی دچار می شود.

اقامتگاه دخترانه در تهران

این قبیل کمبودهای تغذیه ای تا حد زیادی در خوابگاه دخترانه و پسرانه در اثر عادت های بد تغذیه ای رخ می دهند. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که زمانی که از سوء تغذیه صحبت می شود منظور کمبود مصرف غذاست. به همین دلیل به مصرف غذاهای دارای ارزش تغذیه ای پایین ادامه می دهند. این قبیل موارد مخصوصا در اقامتگاه دخترانه و پسرانه به وفور دیده می شود. اما در این شرایط نه میزان کمی غذا بلکه کیفیت خوراک مصرفی می تواند تاثیر بلقوه ای بر سلامت جسمی و روحی ساکنین خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی داشته باشد. به همین سبب بسیاری از دانشگاه های کشور در چندین سال اخیر پروژه بررسی وضعیت سلامتی دانشجویان را در طی چندین سال تحصیل آنها در برنامه خود قرار داده اند. این نوع از برنامه ها چنانچه دقیق و حساب شده انجام می شوند می توانند تا حد بسیار زیادی نسبت به افزایش آگاهی از سلامت جسمی دانشجویان و کمبودهای بدنی آنها را شناسایی کنند.

خوابگاه دخترانه

پایین بودن مصرف سرانه میوه و سبزیجات در اقامتگاه دخترانه تهران

شاید یکی از نگران کننده ترین موارد تغذیه ای در اقامتگاه دخترانه در تهران را بتوان پایین بودن مصرف میوه و سبزیجات تلقی کرد. این مساله در کشور ما که عادت به مصرف بالای کربوهیدرات های مختلفی از قبیل برنج، نان، سیب زمینی و ماکارونی وجود دارد، بیش از همه نگران کننده است. متاسفانه در اقامتگاه دانشجویی و کارمندی به دلایل مختلفی مانند مشغولیت های کاری و تحصیلی، کمبود مهارت و اطلاعات و همچنین عادت به مصرف غذاهای آماده، مصرف میوه و سبزیجات جایگاه خاصی را ندارد. گاهی برخی از دانشجویان و یا حتی کارمندان یک موسسه از عدم تمرکز خود شکایت دارند. زمانی که به جزئیات زندگی آنها پرداخته می شود میبینیم که تغذیه ای آنها به شدت با یک تغذیه استاندارد فاصله دارد. سبزی های برگ سبز و میوه جایگاه خاصی در برنامه غذایی آنها ندارند. کمبودهای مختلف از جمله کمبودهای ویتامینی و مواد معدنی در بین ساکنین خوابگاه پسرانه تهران و سایر خوابگاه ها می تواند عواقب جبران ناپذیری برای سلامت جسمی و روحی جوانان به همراه داشته باشد.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها