بهینه سازی مصرف انرژی در پانسیون پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/10/10 تعداد بازدید:‌ 28 دسته‌بندی: پانسیون پسرانه تهران

بهینه سازی مصرف انرژی در پانسیون پسرانه تهران

یکی از بزرگترین مشکلات بشر در عصر حاضر، مواجهه با کمبود انرژی است. انرژی های بسیاری که ما در زندگی روزانه از آنها استفاده می کنیم، تجدیدناپذیر بوده و یا تجدید آنها با هزینه های گزافی همراه است. همین مساله توجه به بهینه سازی انرژی را در زندگی به امری ضروری تبدیل می کند. در پانسیون پسرانه تهران نظیر سایر مکان ها و محل های زندگی افراد، توجه به نحوه مصرف انرژی یک ضرورت انکارناپذیر است. با زندگی در پانسیون پسرانه در تهران بسیاری از افراد به انرژی های مصرفی خود بی توجه هستند. این مساله موجب می شود که هدررفت انرژی در اینگونه مکان ها بیش از مکان های دیگر دیده شود. ساکنین پانسیون پسرانه و سایر پانسیون دانشجویی در تهران و سایر شهرها، افرادی هستند که ممکن است از وسایل و ابزارهای مختلف مصرف کننده انرژی استفاده کنند. اطلاع رسانی و آگاه سازی آنها در زمینه هدررفت انرژی و عواقب آن، امری ضروری می باشد. چرا که بی اطلاعی و ناآگاهی افراد در هر شرایط و جایگاهی نسبت به انرژی و اهمیت آن در بقای انسان می تواند اثر جادویی بر آینده نسل بشر بر روی این کره خاکی داشته باشد. به همین دلیل بر آن شدیم که در این مقاله به بهینه سازی مصرف انرژی در پانسیون پسرانه تهران و ضرورت انجام این کار بپردازیم.

پانسیون پسرانه تهران

چرا بهینه سازی مصرف انرژی در پانسیون پسرانه تهران مهم است؟

ساکنین پانسیون پسرانه تهران افرادی است که یک سویت یا اتاق را در پانسیون پسرانه برای مدت زمان مشخصی اجاره و رهن کرده اند. این افراد در ازای مدت زمانی که در پانسیون اقامت دارند، هزینه ای را به مسئولین پانسیون پرداخت می نمایند. این هزینه پرداختی شامل هزینه اقامت آنها، استفاده آنها از وسایل و اامکانات پانسیون و همچنین هزینه مربوط به انرژی های مصرفی آنها در پانسیون می باشد. کمتر دیده می شود که در یک پانسیون پسرانه بصورت مجزا هزینه انرژی از ساکننی دریافت شود. به همین دلیل است که اغلب ساکنین پانسیون پسرانه در تهران از میزان انرژی مصرفی خود و همچنین هزینه ای که برای آن پرداخت می شود بی اطلاع باشند. همین بی اطلاعی در زمینه انرژی مصرفی، نگرانی آنها را از بابت میزان مصرف انرژی کاهش می دهد. این در حالیست که همین بی اطلاعی ممکن است زمینه ساز مصرف انرژی به میزانی تصاعدی گردد. 

پانسیون پسرانه تهران

یکی دیگر از دلایل اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی، استفاده ساکنین از لوازم برقی پرمصرف نظیر لپ تاپ، چای ساز، سشوار، مایکروویو، هیتر برقی و غیره می باشد. هر یک از این وسایل به خودی خود مصرف انرژی را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهند. اما زمانی ای مساله نگران کننده می شود که به جمعیت ده ها نفری برخی از پانسیون پسرانه دقت کنیم. در برخی از پانسیون ها ممکن است همزمان جمعیتی بالغ بر 500 نفر ساکن باشند. استفاده همزمان تنها 5 درصد از این افراد از برخی وسایل پرمصرف برقی می تواند هدر رفت انرژی را به میزان بسیار بالایی افزایش دهد. از دلایل دیگر توجه به بهینه سازی انرژی در پانسیون پسرانه تهران، استفاده از لوازم برقی و شیرآلات مستعمل در ساختمان پانسیون می باشد. هر وسیله برقی مستعمل و فرسوده می تواند میزان پرتی انرژی الکتریکی را تا پنجاه درصد کل مصرف آن بالا ببرد. این مساله در مورد شیرآلات مستعمل نیز صدق می کند. شیرآلاتی که بصورت خارجی و یا در داخل نشتی دارند، میزان آب فراوانی را هدر داده که انرژی زیادی را از این طرق هدر می دهند.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها