بهره مندی از برکات شب های قدر در اقامتگاه دخترانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1401/02/01 تعداد بازدید:‌ 213 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

بهره مندی از برکات شب های قدر در اقامتگاه دخترانه در تهران

لحظات، ساعت ها و روزهای زندگی انسان ها پیوسته در حال گذشتن هستند. این لحظاتی که در هر بار دیدن ساعت شاهد عبور آنها هستیم، در واقع گذر عمر و زندگی ما را نشان می دهد. در میان لحظاتی که هر روز شاهد گذشتن آنها هستیم، چه بسا ساعت ها و دقیقه هایی باشند که از نظر ارزش مادی و معنوی که برای زندگی ما دارند با سایر ساعت های عمر قابل مقایسه نباشند. در بین شب های مختلف سال نیز از این قبیل شب ها داریم. دسته ای از شب هایی که متمایز شده اند و از ارزش معنوی بالایی برخوردارند، شب های قدر می باشند. شب های قدر برای تمامی مسلمانان در سرتاسر دنیا مترادف با اوج عبودیت و بندگی انسان در برابر خداوند می باشند. در اقامتگاه دخترانه در تهران نیز در شب های قدر همواره حس و حالی وصف نشدنی در جریان است. 

اقامتگاه دخترانه در تهران

شب های قدر در اقامتگاه دخترانه در تهران و انواع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی در سطح شهر تهران و سایر شهرهای کشور، با شکل گیری فضایی عرفانی در بین ساکنین همراه است. صد البته که تمامی ساکنین اقامتگاه کارمندی و دانشجویی از پیروان دین اسلام نبوده و ممکن است از ادیان دیگر نیز افرادی در اقامتگاه ها حضور داشته باشند. اما از آنجایی که عموما تعداد این عزیزان کمتر بوده و در اقلیت هستند، فراگیری رسومات اسلامی نیز در انواع اقامتگاه دخترانه بیشتر است. شب های قدر در اقامتگاه دخترانه در تهران این فضا را به فضایی آکنده از همدلی و همراهی در بین ساکنین تبدیل می کند. علاوه بر این، حس و حال اقامتگاه دخترانه دانشجویی در شب های قدر بی شباهت به روز نبوده و تقریبا شب هایی کاملا زنده و روشن را در آنجا شاهد هستیم.

بالا بردن ارزش عبادت در شب های قدر با احترام به حقوق دیگران در اقامتگاه دخترانه در تهران

بدون شک عبادت کردن و انجام فریضه های دینی یکی از راه های نشان دادن بندگی خداوند و خضوع و خشوع در برابر این آفریدگار یکتا و بی مانند است. اما نکته مهمی که همواره تمامی افراد باید نسبت به آن توجه داشته و مصداق واقعی حق الناس است، اهمیت دقت در عدم ایجاد مزاحت برای دیگران در اثر انجام فریضات شخصی افراد است. زندگی در اقامتگاه دخترانه در تهران زندگی جمعی به همراه سایر افراد است. گاها پیش می آید که در یک اتاق دوازده متر مربعی تعداد چهار و حتی شش نفر زندگی می کنند. بدون شک مهمترین وظیفه ما در برابر این افراد، عدم ایجاد مزاحمت است. افراد باید توجه داشته باشند که در اقامتگاه دخترانه تهران فضای کلی اتاق به همه افراد اتاق تعلق دارد. همچنان که فضای بین اتاق ها و آشپزخانه و سایر قسمت های مشترک نیز بر همین روال می باشد. 

اقامتگاه دخترانه در تهران

صد البته که شب زنده داری و عبادت در شب های قدر یکی از بهترین جلوه های زندگی آدمی است. اما در محیط هایی نظیر خوابگاه تهران باید توجه شود که انجام این وظیفه موجب بروز مزاحمت برای سایرین نگردد. بطور مثال فردی که در روز بعد امتحان دارد و باید به دانشگاه برود ممکن است نتواند علی رغم میل باطنی خود شب های قدر را به عبادت بنشیند. سایر هم اتاقی های وی باید دقت کنند که اسباب زحمت و مزاحمت را برای او فراهم نکنند. در چنین شرایطی بهترین و مناسب ترین راهکار برای انجام فریضه های دینی، انجام آنها در نمازخانه اقامتگاه دخترانه در تهران می باشد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها