بهترین خوابگاه را بر چه اساس بسنجیم؟

بشرا یعقوبیان 1398/08/22 تعداد بازدید:‌ 497 دسته‌بندی: اقامتگاه

بهترین خوابگاه را بر چه اساس بسنجیم؟
بهترین خوابگاه را بر چه اساس بسنجیم؟

معیار انتخاب مسکن های دانشجویی بسته به علایق و خواسته های هریک از متقاضیان خوابگاه دانشجویی تهران و دیگر شهرها متفاوت است. اما تجربه نشان داده است که بهترین انتخاب همواره به خوابگاهی منتهی می شود که امکانات رفاهی تمیز و سالمی را ارائه می دهد. لوازمی که برای اقامت شما در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه پسرانه و دخترانه ضروری به نظر می رسند به دو دسته تقسیم می شوند. نخست وسایل و لوازمی است که خوابگاه ها موظف به تهیه آن هستند و به طور عمومی در تمامی خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها یافت می شوند. گرچه بسته به سطح کیفیت خوابگاه و هزینه ای که بابت اقامت پرداخته می شود، ممکن است در نو یا کهنه بودن لوازم موجود در خوابگاه ها تفاوت های چشمگیری وجود داشته باشد. در این مطلب به ذکر مواردی می پردازیم که برای داشتن زندگی نسبتا آرامی در خوابگاه مورد نیاز هستند.

خوابگاه تهران

خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون کارمندی در تهران و دیگر شهرها که شما قصد دارید اقامت کوتاه یا بلند مدت را در آن تجربه کنید، موظف به تهیه وسایل و لوازمی است که شما نمی توانید به عنوان وسیله شخصی آن را تهیه کنید. لیست این لوازم در اکثر خوابگاه ها یکسان است. تخت: تخت های موجود در خوابگاه ها، یک نفره و یک یا دو طبقه هستند. برخی از خوابگاه های دولتی و خودگردان، تشک های مناسب نیز در اختیار ساکنین قرار می دهند، اما این کار در همه خوابگاه ها رایج نیست. کمد خصوصی: قرار دادن کمدهای شخصی در اتاق خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها ضروری است. کوچک یا بزرگ بودن کمدها به فضای اتاق و تعداد ساکنین بستگی دارد. اما به طور کلی باید کمد به اندازه کافی جا دار باشد تا ساکنین وسایل شخصی را در آن قرار داده و از شلوغ شدن فضای کوچک اتاق جلوگیری شود.

پانسیون تهران

پرده: تمامی اتاق های خوابگاه ها دارای پنجره است که برای امنیت و رفاه حال ساکنین نصب پرده های مناسب، لازم است. وظیفه تهیه پرده نیز بر عهده خوابگاه داران و مالکان پانسیون و اقامتگاه ها است. میز کار: با توجه به این که اکثر متقاضیان خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها دانشجویان هستند، وجود میز کار در اتاق برای مطالعه و انجام کارهای پژوهشی ساکنین، لازم است. علاوه بر قرار دادن میز کار در اتاق، باید در سالن های مطالعه نیز میز و صندلی های راحت برای ساعات مطالعه دانشجویان فراهم شود. برخی پانسیون پسرانه و دخترانه در قسمت لابی یا هال مشترک اتاق ها، مبلمان هایی را تدارک دیده اند که فضای مناسبی را برای مطالعه یا گپ زدن ساکنین فراهم می کند.

اقامتگاه تهران

یخچال: برخی خوابگاه ها، تعداد معدودی یخچال در آشپزخانه قرار می دهند تا به صورت عمومی مورد استفاد ساکنین اتاق های مختلف قرار بگیرد. این کار باعث به وجود آمدن کشمکش و دعوا در بین ساکنین شده است. قرار دادن یخچال های مناسب در هر اتاق از بروز این دعواها جلوگیری می کند. تهیه یخچال برای تمامی اتاق ها نیز جزء وظایف خوابگاه داران است. اجاق گاز: در آشپزخانه هر خوابگاه در تهران و دیگر شهرها باید به تعداد کافی اجاق گاز وجود داشته باشد تا ساکنین برای تهیه یک غذای ساده مجبور به تحمل صف های طولانی نشوند. برخی پانسیون های لوکس وسایلی مانند مایکروفر و تعداد کافی ظروف ضروری نیز در آشپزخانه قرار می دهند، تا مورد استفاده ساکنین قرار بگیرد، اما این کار به طور عموم در همه خوابگاه ها و پانسیون ها انجام نمی شود.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها