اهمیت برنامه ریزی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1399/03/31 تعداد بازدید:‌ 374 دسته‌بندی: اقامتگاه

اهمیت برنامه ریزی در خوابگاه دانشجویی

زمانی که اشخاص زندگی مستقل را تجربه می کنند به اهمیت زمان خود بیش از پیش پی می برند. افرادی که در خوابگاه پسرانه و دخترانه مستقر می شوند زندگی مستقل از اعضای خانواده خود را تجربه خواهند کرد. زمانی که افراد در منزل و همراه خانواده خود هستند زمان بیشتری برای انجام فعالیت های شخصی خود دارند زیرا اعضای خانواده در انجام یکسری امورات با یکدیگر مشارکت می کنند. اما هنگام زندگی در پانسیون دخترانه تهران و دیگر شهرها افراد میبایست تمامی کارها را خودشان انجام دهند. گاهی کمبود وقت در خوابگاه به یکی از معضلات بزرگ افراد تبدیل می شود.

خوابگاه پسرانه

مدیریت زمان در خوابگاه با برنامه ریزی

زمانی که افراد با کمبود وقت مواجه می شوند دچار نوعی اضطراب شده و همین اضطراب کارایی آنها را بیش از پیش کاهش می دهد. کمبود وقت اصطلاحی است که افراد در زمان مواجه شدن با مشغله زیاد از آن استفاده میکنند. افرادی که در خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها ساکن هستند با این مشکل روبرو می شوند. بهترین راه کار برای عبور از این چالش، برنامه ریزی کردن است.

پانسیون پسرانه

چگونه در خوابگاه برنامه ریزی کنیم

قدم اول در برنامه ریزی کردن برای پانسیون پسرانه این نکته است که مشخص کنیم برای چه زمانی قصد برنامه ریزی داریم. گاهی افراد برای یک ماه آینده خود برنامه ریزی می کنند. افرادی نیز وجود دارند که تنها به برنامه ریزی روزانه معتقد هستند. زمانی که تعیین کردیم برنامه ما برای چه مدت زمانی است اکنون قدم دوم مشخص کردن کارهایی است که می خواهیم در آن زمان در اقامتگاه دخترانه انجام دهیم. بطور مثال فردی قصد دارد برنامه ریزی هفتگی داشته باشد. در چنین حالتی فرد مشخص می کند که برای هفته پیش رو در اقامتگاه دخترانه در تهران چه کارهایی برای انجام دادن دارد. قدم بعدی تعین اولویت کارهاست. ما باید بدانیم که کدام کارها برای ما انجام دادنشان ضروری تر است.

پس از انجام تمامی این مراحل و تعیین اولیت کارها اکنون زمان لازم برای هر کار را تعیین می کنیم. مثلا فردی که میخواهد در هفته پیش رو یک مقاله انگلیسی را به فارسی برگرداند باید مشخص کند که برای انجام این کار در اقامتگاه پسرانه تهران چه مدت زمان لازم دارد. پس از تعین کارهای قابل انجام در طی یک هفته و اولویت بندی آنها، اکنون زمان آن می رسد که برای هر روز خود در خوابگاه برنامه ریزی داشته باشیم.

پانسیون در تهران

بهترین شیوه یادداشت کردن برنامه ریزی در خوابگاه

افراد مختلف به شیوه های گوناگونی برنامه های خود را در پانسیون پسرانه تهران یادداشت می کنند. طبق گفته روانشناسان افراد هرچه در محیط منظم تری زندگی کنند ذهن آنها نیز منظم تر شده و از آشفتگی دور می شود. بنابراین بسیار اهمیت دارد که ساکنین خوابگاه پسرانه برنامه های خود را به چه نحوی یادداشت برداری کنند. بهترین حالت برای این کار تهیه یک سررسید برای یادداشت کردن برنامه های هفتگی و همچنین تهیه یک تقویم کوچک جهت نوشتن برنامه های روزانه است. در چنین حالتی فرد می تواند کارهایی که باید در روز بعد انجام دهد را در همان روز تقویم یادداشت کند. نکته دیگری که در اینجا بسیار مهم است این است که افرد پس از انجام یکی از برنامه ها در جلوی آن یک تیک به علامت به پایان رسیدن کار بزنند. این کار سبب میشود که افراد زمانی که آخر شب در خوابگاه و پانسیون به برنامه روز گذشته خود نگاه می کنند از میزان فعالیت موثر خود آگاه شوند.

خوابگاه در تهران  دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها