با بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان آشنا شوید

بشرا یعقوبیان 1401/06/07 تعداد بازدید:‌ 357 دسته‌بندی: اقامتگاه

با بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان آشنا شوید

معرفی شرکت ها

شرکت های هواپیمایی بسیاری در جهان وجود دارد که برخی از آنها معروف و مورد تایید مردم و برخی دیگر به دلایلی باعث نفرت و نارضایتی آنها شده است. با این حال تعدادی از ایرلاین های محبوب در جهان وجود دارد که ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود، محبوبیت خود را در طول زمان حفظ کرده است.

 

1- امریکن ایرلاینز (American Airlines)

می توان گفت بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان، از لحاظ بیشترین تعداد فروند می باشد. این ایرلاین با 1494 فروند کشورهای بی شماری را در جهان سفر کرده است. ایرلاین امریکن با برخورداری از 1500 هواپیما تمامی پروازهای داخلی ایالات متحده و بخش عظیمی از پروازهای جهان را انجام می دهد.

2- هواپیمایی ایجپت ایر (Egyptair)

ایجبپت ایر، شرکت هواپیمایی مصری است که پایگاه اصلی آن فرودگاه قاهره است. این ایرلاین با پرواز به 66 کشور و دارا بودن بیش از 65 هواپیمای مسافربری و باربری جزء بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان می باشد. همچنین می توان گفت ایجپت ایر، ایرلاین قاره پیما است؛ زیرا بیش از 78 مقصد مختلف در قاره های اروپا، آسیا، آمریکا و آفریقا را پشت سر گذشته است.

3- یونایتد ایرلاینز (United Airlines)

یک ایرلاین آمریکایی است که با برخورداری از 1264 فروند در ناوگان هوایی، جزء بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان است. این شرکت عضوی از اتحاد هواپیمایی استار الاینس است و دفتر مرکزی آن در شیکاگو قرار دارد. شبکه پروازی یونایتد بسیار وسیع است و با 10 فرودگاه مختلف در سراسر جهان مشارکت دارد. این شرکت هواپیمایی اغلب شهرهای مهم جهان را نظیر سن فرانسیسکو، شیکاگو، لس آنجلس، واشنگتن و توکیو را پوشش می دهد. در این ایرلاین 8 فروند بوئینگ 8-787 سری دریم لاینر وجود دارد که جزء مدرن ترین هواپیماهای مسافربری است.   

 

 

4- ایرلاین چین جنوبی (China Southern)

همانطور که از اسم آن پیداست، شرکت هواپیمایی کشور چین است که در لیست بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان قرار دارد. این شرکت بالاترین تعداد ناوگان و مسافر را در بین دیگر ایرلاین ها دارد. این شرکت هواپیمایی دارای 423 فروند بوده و 193 مقصد در تمام نقاط جهان پرواز انجام داده است.

 

5- قطر ایرویز (Qatar Airways)

این شرکت هواپیمایی با جمعیت کمتر از 2 میلیون به عنوان یک شرکت هوایی ترانزیت در جهان مطرح شده است؛ دلیل آن هم تعداد زیاد پرواز های آن به کشورهای مختلف است. قطر ایرویز با 73 پرواز به کشورهای مختلف توانسته لقب 5 ستاره دنیا را بگیرد. این شرکت معتبر دارای 200 فروند هواپیما بوده و بیش از 150 پرواز در شش قاره انجام داده است.

 

6- هواپیمایی ساوت وست (Southwest)

یک شرکت هواپیمایی در ایالات تگزاس می باشد، که به دلیل قیمت پایین بلیط های آن بسیار محبوب است. این شرکت پرواز های ارزان قیمت در تمام نقاط جهان انجام داده و تاکنون 135.274.464 مسافر جابجا کرده است. ایرلاین ساوت وست دارای 683 فروند بوده که اغلب هواپیماهای بوئینگ 737 تشکیل داده است. دلیل کاهش قیمت ایرلاین ساوت وست این است که قطعات بوئینگ 737 از قابلیت تعویض و تعمیر آسان برخوردار است.  
 

 

7- بریتیش ایرویز (British Airways)

بریتیش ایرویز، بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان با 78 پرواز به کشورهای مختلف و برخورداری از تعداد زیادی ناوگان هوایی می باشد. این ایرلاین با دارا بودن هواپیمای پهن و باریک بوئینگ و ایرباس بزرگترین ناوگان هوایی جهان را دارد. ایرلاین بریتیش ایرویز به 169 کشور پرواز مستقیم دارد. هواپیماهای ایرلاین از کلاس های مختلفی برای همه اقشار مختلف با تمامی امکانات دارا می باشد. این شرکت هواپیمایی بریتانیایی دارای کلاس های فرست، بیزینس، اکونومی و پرمیوم اکونومی می باشد که پروازی راحت و بی خطر و با تمام امکانات رفاهی برای شما فراهم می کند.

 

8- هواپیمایی فدکس اکسپرس (FedEx Express)

فدکس اکسپرس تنها شرکت غیر مسافربری و باربری است که جزء برگترین شرکت هواپیمایی جهان قرار گرفته است. این شرکت هواپیمایی با 634 فروند ناوگان هوایی جزء ایرلاین های بین المللی محسوب می شود که بارهای زیادی را شامل محموله های پستی به سرتاسر جهان حمل کرده است. با وجود اینکه این شرکت جابجایی مسافر ندارد اما به جرئت میتوان گفت از لحاظ تعداد ناوگان در لیست بزرگترین ایرلاین های جهان قرار دارد.

 

 

 

9- هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa)

لوفت هانزا، یک شرکت هواپیمایی آلمانی است که بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان محسوب می شود. این ایرلاین در ادغام با دیگر شرکت های معتبر هوایی، دارای بیشترین تعداد ناوگان و مسافر می باشد. فعالیت های اصلی این شرکت در فرودگاه لوفت هانزا که بزرگترین فرودگاه اروپا است، انجام می شود. لوفت هانزا با داشتن 615 هواپیما، به 197 مقصد بین المللی ( شامل 78 کشور جهان در قاره های اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا ) و 18 فرودگاه داخلی پرواز انجام داده است. همچنین این شرکت هواپیمایی در ایران تنها از فرودگاه امام خمینی به دو مقصد وین و فرانکفورت، پرواز مستقیم و به سایر نقاط جهان به صورت غیر مستقیم پرواز دارد.

 

10- هواپیمایی ایرفرانس (Air France)

یکی دیگر از بزرگترین شرکت های هواپیمایی جهان با 78 پرواز به کشورهای مختلف می باشد. در واقع ایر فرانس یکی از بزرگترین ایرلاین های روسیه می باشد که دارای بیش از 245 هواپیمای مسافربری و باربری می باشد. می توان گفت با این شرکت هواپیمایی می توان حداقل به 5 قاره در یک روز سفر کرد. همچنین دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر پاریس فرانسه قرار دارد. 

 

علاوه بر ایرلاین های گفته شده، در ایران نیز شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی معتبری چون سام سیر وجود دارد که علاوه بر خدماتی با کیفیت، رضایت مشتریان را نیز در پی دارد. در ادامه به معرفی برخی از خدمات ارائه شده آژانس هواپیمایی سام سیر می پردازیم:

  • پاسخگویی به مشتریان در اسرع وقت به صورت حضوری و تلفنی
  • رزرو بلیط های داخلی و خارجی و انواع ویزا
  • خوش اخلاق بودن در برخورد با ارباب رجوع
  • برخورداری از کادر پرسنل مجرب و آموزش دیده
  • تهیه انواع بلیط به صورت غیر حضوری از طریق وب سایت سام سیر

دیدگاه‌ها