بالا رفتن آمار مهاجرت در بین ساکنین خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/05/24 تعداد بازدید:‌ 146 دسته‌بندی:

بالا رفتن آمار مهاجرت در بین ساکنین خوابگاه تهران

همه ما در هر شرایط و موقعیتی که قرار داریم، در چند سال اخیرمتوجه سیر صعودی آمار مهاجرت در بین اقشار مختلف جامعه شده ایم. آمار مهاجرت در چندین سال اخیر به حدی افزایش یافته است که موجب نگرانی مسئولین و افراد عادی جامعه شده است. این در حالیست که مهاجرت در بین دانشجویان وفارغ التحصیلان دانشگاهی با شدت بسیار بالاتری در حال انجام است. دانشجویان ساکن خوابگاه تهران و سایر انواع خوابگاه دانشجویی از همان اوایل شروع دوره دانشجویی به فکر مهاجرت کردن در پایان دوره تحصیلات خود می باشند. حس و حال مهاجرت کردن در بین ساکنین خوابگاه در تهران به طور کامل حس و حال خوابگاه ها را با تغییر مواجه ساخته است. در اغلب اتاق های خوابگاه دانشجویی حداقل یکی از بحث های داغ شب نشینی های شبانه ساکنین را بحث داغ مهاجرت به خود اختصاص می دهد. ما در این مقاله بنا داریم به شرایط و دلایل بالا رفتن آمار مهاجرت در بین ساکنین خوابگاه در تهران بپردازیم.

خوابگاه تهران

دلایل بالا رفتن آمار مهاجرت در بین ساکنین خوابگاه تهران

بالا رفتن آمار مهاجرت مخصوصا در بین دانشجویانی که ساکن خوابگاه های دانشجویی هستند موجب شده است که نگرانی در بین اقشار مختلف از جمله والدین این دانشجویان افزایش یابد. با این حال خود این افراد یعنی دانشجویانی که طالب مهاجرت کردن هستند نیز دلایل موجه و قانع کننده ای برای این عمل خود ارائه می دهند. دانشجویان ساکن در خوابگاه تهران دلایلی از قبیل آنچه در ادامه به آن اشاره می شود برای مهاجرت کردن از کشور ارائه می دهند. 

- بیکاری و نبودن موقعیت شغلی مناسب: یکی از اصلی ترین دلایلی که دانشجویان ساکن در خوابگاه تهران برای تصمیم خود به مهاجرت ارائه می دهند، نبودن موقعیت های شغلی مناسب و درخور تحصیلات در جامعه می باشد. بسیاری از ساکنین خوابگاه در تهران ادعا می کنند که پس از فارغ التحصیلی موقعیت مناسب شغلی به سختی و گاها غیر ممکن است. بیکاری و نبودن موقعیت شغلی مناسب برای جوانان و افراد دیگر جامعه متاسفانه از معضلات بزرگ جامعه است. همین مساله سیر صعودی مهاجرت را در بین ساکنین خوابگاه تهران موجب شده است. 

خوابگاه تهران

- افزایش چشم و هم چشمی در بین فارغ التحصیلان: بدون شک نمی توان افزایش چشم گیر مهارجت فارغ التحصیلان در اثر مشکلات جامعه را نادیده گرفت. مسائل و مشکلاتی که در جامعه وجود دارند سبب شده است که دانشجویان و فارغ التحصیلان چه در خوابگاه دانشجویی و چه در هر موقعیت دیگری، یکی از انتخاب های پیش روی خود را مهاجرت ببینند. با این حال افزایش چشم و هم چشمی در بین دانشجویان و فارغ التصیلان دانشگاهی خود نیز از دلایل پررنگ و جدی دانشجویان می باشد. 

- اخذ فاندهای تحصیلی از دانشگاه های معتبر: یکی دیگر از دلایل اصلی و مهم ساکنین خوابگاه تهران برای مهاجرت کردن، دریافت فاندهای تحصیلی از دانشگاه های معتبر در کشور های دیگر می باشد. این افراد با دریافت فاند تحصیلی از این دانشگاه ها به راحتی هزینه تحصیل و حتی زندگی خود را در کشورهایی که قصد مهاجرت به آن را دارد، بگذرانند. 

- افزایش تورم در کشور: یکی دیگر از دلایل سوق دهنده افراد از جمله دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی به سمت و سوی مهاجرت کردن به کشورهای دیگر، افزایش چشم گیر تورم در کشور و کاهش ارزش پول ملی می باشد. این مساله سبب می شود که دانشجویان امید و انگیزه لازم برای شروع و راه اندازی کسب و کار خود را در داخل کشور نداشته باشند. این مساله موجب می شود که موقعیت و شرایط کشورهای دیگر که نرخ تورم پایین تری را دارند، مناسب تر ببینند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها