ایده های بازاریابی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1397/04/17 تعداد بازدید:‌ 203 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

ایده های بازاریابی در خوابگاه دانشجویی

اجرایی کردن ایده های ساده:

یکی از بهترین ایده های بازاریابی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه، برگزاری مسابقاتی مشابه با مسابقات بزرگ در مقیاس کوچکتر است. از این طریق شما به عنوان صاحب ایده و همچنین میزبان اصلی، قادر هستید بازاریابی کوچکی در خوابگاه راه بیندازید. ممکن است برگزاری این مسابقات مستلزم هزینه زیاد و یا کم باشد. اما هدف اصلی این است که شما بتوانید بیشتر ساکنین خوابگاه، اعم از دانشجو و غیر دانشجو را با خود همراه کنید. به طوری که به ازای پرداخت کمترین هزینه، جوایز نفیسی دریافت کنند و شما نیز از طریق برگزاری این مسابقات، منبع درآمد هرچند کمی را برای خود دست و پا کنید. شاید ایده های مربوط به برگزاری مسابقات در ابتدا کمی ساده به نظر آید، اما زمانی که به مرحله اجرا می رسد پیچیده تر می شود. البته نگران این موضوع نباشید، زیرا این پیچیدگی تنها برای خودتان که صاحب ایده هستید قابل درک است. در واقع زمانی که ساکنین پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه در مسابقات شما شرکت می کنند، چنان درگیر تلاش برای کسب جایزه می شوند که فرصتی برای انتقاد در مورد سادگی یا پیچیدگی ایده شما نخواهند داشت.

پانسیون خودگردان در تهران

برگزاری یک مسابقه موفق در خوابگاه های دانشجویی:

مسابقه های آسان را وارد خوابگاه کنید. هرچه مقررات یک مسابقه بیشتر باشد، تعداد افرادی که جذب آن می شوند کمتر است. با توجه به اینکه اکثریت ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی، جوانان نسل حاضر هستند و این نسل وابستگی شدید ی به دنیای تکنولوژی و بازی های کامپیوتری دارد، این ایده ها و طراحی مسابقات بهتر است دیجیتالی باشد. برای این کار می توانید یک فرایند شروع را فعال کنید. پس از آن نوبت به وارد کردن بقیه ی اطلاعات می رسد. نهایتأ این مسابقات باید توانایی برگزاری دسته جمعی را به صورت گروهی دارا باشد. باید توجه داشته باشید که مسابقه شما یک ضرورت نیست. همچنین افرادی که وارد مسابقه شما می شوند، اطرافیان شما در یک خوابگاه دانشجویی هستند که ممکن است تمایلی به پرداخت هزینه برای ورود به یک مسابقه خالی از هیجان را نداشته باشند. این افراد اغلب دانشجویان و کارمندانی هستند که زمان خود را صرف کارهای بیهوده نمی کنند. پس مراحل ورود به مسابقه باید دارای حواشی اضافه و زمان بر نباشد. در عوض از رویکرد فروش زیرکانه استفاده کنید. از این طریق علاوه بر این که مورد تحسین ساکنین خوابگاه ها و پانسیون های پسرانه و دخترانه قرار می گیرید، قادر هستید مخاطبان خود را با فرایند ورود و دست یابی به جایزه، هیجان زده کنید.

پانسیون دخترانه

 مکان ارائه و معرفی مسابقات:

یکی از دلایلی که منجر به شکست یک ایده در اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه می شود، مربوط به محدودیت فضا در تدارک این مسابقات است. باید توجه داشته باشید که شروع یک مسابقه از خوابگاه و در بین اطرافیانتان صرفأ به منزله امتحان آن در یک نمونه کوچک از جامعه است. به طوری که بیشتر این مسابقات در بین دوستان موجود در لیست فیس بوک یا اینستاگرام شما برگزار می شود که به اندازه کافی بزرگ نیست. توجه داشته باشید که اگر به فکر توسعه این مسابقات هستید، به تعداد افراد بیشتری نیاز دارید که از ایده شما حمایت کنند. زیرا از دنبال کردن یک مسابقه و صرف هزینه و زمان در دراز مدت و در محیط کوچکی مانند خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی، نمی توان برای دست یابی به سود زیاد، انتظار داشت. اما پیاده کردن چنین ایده هایی در خوابگاه ها می تواند مانع از ریسک کردن شود.

پانسیون پسرانه

خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های بیشتر را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها