ایام فرجه را در خوابگاه تهران بمانیم یا به خانه برویم؟

بشرا یعقوبیان 1401/09/27 تعداد بازدید:‌ 38 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

ایام فرجه را در خوابگاه تهران بمانیم یا به خانه برویم؟

یکی از سوالاتی که در تمامی ترم های تحصیلی در دوران دانشجویی برای ساکنین خوابگاه تهران و سایر شهرها مطرح می شود این است که ایام فرجه را بهتر است در خوابگاه در تهران بمانند یا به خانه بروند. این سوال به حدی ذهن افراد را به خود مشغول می کند که ممکن است در مورد آن با سایر دوستان خود مشورت کرده و با یکدیگر در این زمینه تصمیم گیری کنند. قبل از اینکه به پاسخ این سوال بپردازیم لازم است که صحبتی در مورد ایام فرجه و اهمیت آن برای دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی و سایر دانشجویان داشته باشیم. به طور کلی ایام فرجه به روزهای قبل از شروع امتحانات پایان ترم گفته می شود که دانشجویان از این روزها با هدف افزایش آمادگی برای امتحانات پایان ترم استفاده می کنند. اگرچه بیشتر دانشجویان تمایل دارند که در طول ترم دروس خود را مطالعه کرده و با آمادگی بالایی وارد فصل امتحانات شوند، اما این مساله در غالب اوقات اتفاق نمی افتد. چرا که دانشجویان مقاطع مختلف معمولا به امید مطالعه هرچه بهتر دروس در ایام فرجه، مطالعه دروس در باقی روزهای ترم را نادیده می گیرند. 

خوابگاه تهران

ایام فرجه فرصت مناسبی است که عقب افتادگی های مطالعه دروس در ایام دیگر ترم جبران گردند. از آنجایی که این روزها کمترین فاصله زمانی را به امتحانات پایان ترم دارد، مطالعه در این زمان برای بیشتر ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دخترانه و پسرانه به منزله در ذهن ماندن هرچه بیتشر دروس مورد مطالعه تا روز انتحان می باشد. از طرفی دیگر در ایام فرجه کلاس ها تعطیل شده و بسیاری از برنامه های دانشجویان تعطیل می شود. لذا دغدغه ذهنی در این دوره به کمترین حد خود رسیده و افراد با خیالی آسوده ایام فرجه را در خوابگاه در تهران و یا در منزل خود به مطالعه دروس می پردازند. اما آنچه که ذهن تعداد زیادی از دانشجویان ساکن خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی را به خود مشغول می دارد این است که بهترین تصمیم برای گذراندن ایام فرجه در چه مکانی می باشد. برای رسیدن به پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه شوید. 

خوابگاه در تهران

ایام فرجه را در خوابگاه تهران بمانم یا به خانه بروم؟

این دغدغه چگونه و در چه مکانی گذراندن ایام فرجه از آنجایی نشات می گیرد که این دوره و کیفیت گذراندن آن در زمینه مطالعه دروس دانشگاهی، تاثیر چشم گیری در نتیجه امتحانات ترم افراد خواهد داشت. اینکه در ایام فرجه چگونه دروس مختلف و با چه کیفیتی مطالعه شوند، نمره دریافتی آن دروس را تعیین می کند. اما برای تصمیم گیری در زمینه اینکه بهتر است این دروس در ایام فرجه در چه مکانی (خوابگاه در تهران و یا منزل شخصی) مطالعه شوند، تفاوت های فردی تاثیر قابل توجهی دارد. برای تعدادی از ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها ماندن در ایام فرجه در خوابگاه به منزله سخت ترین شکنجه ها می باشد. چرا که این افراد نمی توانند سکوت خوابگاه را در این روزها تحمل کرده و در اصطلاح عامیانه در این سمکوت دلشان می گیرد. به همین دلیل رفتن به منطل شخصی خود و برگشتن کنار خانواده و مطالعه دروس در آنجا در ایام فرجه، بهترین تصمیم برای این دست از افراد می باشد. چرا که ماندن در ایام فرجه در خوابگاه تهران برای این گروه از افراد چیزی جز پایین آمدن بازدهی مطالعه برای آنها نخواهد داشت. 

خوابگاه تهران

گروه دیگری از ساکنین خوابگاه در تهران اما سکوت حیرت انگیز خوابگاه در ایام فرجه را به منزله فرصتی دست نیافتنی می بینند که در آن مطالعه با بالاترین بازدهی خود اتفاق می افتد. این گروه از افراد برگشتن به منزل شخصی را مساوی با نداشتن زمان کافی باری مطالعه دانسته و به همین دلیل ترجیح می دهند که ایام فرجه را در خوابگاه دانشجویی خود سپری کنند. صد البته که تفاوت های فردی در زمنیه نحوه مطالعه چه در ایام فرجه و چه در هر زمان دیگری تمامی این تفاوت رفتار و نگرش را توجیه می نماید. بنابراین بهترین فرد برای تصمیم گیری در زمینه نحوه گذراندن ایام فرجه و مکان آن، خود شخص بوده و وی بر اساس ویژگی های فردی خود پی می برد که ایام فرجه را در خوابگاه تهران بماند بهتر است و یا به منزل خود و نزد خانواده برگردد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها