اهمیت نظافت شخصی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/03/31 تعداد بازدید:‌ 195 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

اهمیت نظافت شخصی در خوابگاه دانشجویی

نظافت شخصی، یک انتخاب یا یک اجبار!

زمانی که انسان ها تصمیم به زندگی جمعی گرفتند، قوانین پدید آمدند. انسان موجودی اجتماعی است و بدون زندگی در اجتماع ممکن است توان زندگی طبیعی را نداشته باشد. زندگی در جامعه برای تک تک اعضای جامعه مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت. اما شرط اصلی برخورداری از این مزایا در جامعه، پیروی کردن از قوانین خاص هر اجتماع است. خوابگاه دانشجویی نیز به عنوان اجتماعی کوچک، قانون و مقررات خاص خود را دارا می باشد. از جمله این قوانین می توان به قوانین مربوط به نظافت شخصی در خوابگاه پسرانه دانشجویی اشاره کرد. بدون شک هیچ کس نمی تواند ادعا کند که چون نظافت شخصی به بدن وی مربوط است بنابراین دیگران حق دخالت و اظهار نظر ندارند. زیرا این مساله تا زمانی صادق است که کارهای فردی موجب آسیب رسیدن به دیگران و آزار و اذیت آنها نگردد.

خوابگاه دانشجویی

نظافت شخصی به عنوان کاری فردی که افراد پیرامون ما را نیز درگیر می کند، مصداق بارز یکی از همین اعمال است. نظافت شخصی علاوه بر اینکه برای سلامتی خود فرد اهمیت دارد، ممکن است سلامت دیگران را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در بسیاری موارد دیده می شود که در خوابگاه پسرانه و دخترانه افراد از عدم رعایت نظافت شخصی توسط هم اتاقی های خود شکایت دارند. بیشترین شکایت و اعتراض در چنین مواردی، به بوی بد ناشی از عرق، بوی پا، بوی دهن و غیره بر می گردد. اگر بخواهیم جانب انصاف را پیش بگیریم، بدون شک زندگی در یک اتاق با فردی که بوی بد از وی ساطع می شود کاری بس طاقت فرسا و ناممکن است. بنابراین در چنین شرایطی است که می توان ابراز کرد که در یک اقامتگاه دخترانه در تهران، رعایت نظافت شخصی باید یک اجبار باشد نه یک انتخاب.

خوابگاه تهران

نظافت شخصی در خوابگاه دانشجویی شامل چه مواردی است؟

اکنون که به اهمیت رعایت نظافت شخصی در پانسیون دانشجویی و کارمندی پی بردیم، زمان آن است که در مورد جوانب و انواع مختلف مواردی که که به نظافت شخصی مرتبط هستند صحبت کنیم. بی تردید داشتن و یا نداشتن ریش و سبیل برای مردان یکی از مورادی است که به نظافت شخصی آنها مربوط می شود. اما از آجایی که داشتن و یا نداشتن ریش و سبیل هیچگونه ضرر و یا منفعتی برای اطرافیان ندارد؛ هیچ کس نمی تواند کس دیگری را به این دلیل از جهت نظافت مواخذه کند. اما مساله نظافت شخصی گاهی قدم در راهی می نهد که ارتباط آن با زندگی شخصی دیگران بسیار واضح می گردد. از این قبیل موراد در پانسیون پسرانه و  دخترانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دوش گرفتن به دلیل زدودن بوی بد عرق

  • شستن پا ها بعد از ورود به خوابگاه دانشجویی

  • مسواک زدن

  • کوتاه بودن ناخن در صورت آشپزی کردن عمومی

  • عوض کردن زود به زود لباس مخصوصا در فصول گرم سال

این ها و بسیاری دیگر از مواردی که به نظافت شخص مرتبط هستند می توانن زندگی دیگران را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

پانسیون پسرانه تهران

عدم رعایت نظافت شخصی و در هم شکستن وجهه افراد 

در نظر سنجی هایی که هر ساله توسط موسسات مختلف انجام می شود به اهمیت رعایت نظافت شخصی وجهه اجتماعی افراد صحه گذاشته می شود. در یک بررسی جامع که در بین خانم های دانشجو در یک داشنگاه انجام گردید، آنها ابراز کردند که تمیز بودن دندان های آقایان بیش از لباس آنها برایشان جلب توجه می کند. نتایج این بررسی ممکن است با افکار ما متضاد باشد. زیرا ما همواره فکر کرده ایم که پوشش ما می تواند شخصیت ما را در چشم دیگران بهتر جلوه دهد. در خوابگاه دخترانه تهران و دیر خوابگاه ها نیز این قانون برقرار است. یک فرد هر چقدر هم فریخته باشد و افکار متفاوت و خوبی داشته باشد چنانچه نظافت را به خوبی رعایت نکند، دیگران تمایلی به هم صحبتی با وی ندارند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها