اهمیت مهارت نه گفتن در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/01/25 تعداد بازدید:‌ 194 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

اهمیت مهارت نه گفتن در خوابگاه تهران

کارکردهای ذهنی انسان ها زیربنای رفتارهای آنها را در شرایط گوناگون تشکیل می دهند. تفاوت در کارکردهای ذهنی انسان هاست که موجب تفاوت در رفتار و کردار انسان های مختلف در شرایط محیطی گوناگون می شود. مهارت های فردی و اجتماعی، مهارت هایی هستند که با رشد انسان ها و روند افزایش سن در آنها شکل گرفته و به بوته عمل گذاشته می شوند. زندگی در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه کارمندی و دانشجویی مستلزم دارا بودن یکسری مهارت فردی و اجتماعی خاص می باشد. این مهارت ها هستند که به ساکنین خوابگاه در تهران امکان گذراندن اوقاتی خوش با کمترین تنش را در محیطی نظیر خوابگاه، خواهند داد. از طرفی دیگر مهارت های فردی و اجتماعی که در رفتار انسان ها نمود می یابند، اساس روابط اجتماعی و بین فردی انسان ها را تشکیل می دهند. 

خوابگاه

چرا توانایی نه گفتن در خوابگاه تهران مهم است؟

یکی از مهمترین و سرنوشت سازترین توانایی های فردی انسان ها پس از قرار گیری در اجتماع، رشد توانایی نه گفتن و مخالفت با درخواست های غیرمعقول سایرین است. یکی از نشانه های انسان بالغ، قدرت تصمیم گیری مناسب او می باشد. قطعا هر انسانی که در دسته بندی انسان های سالم و فاقد مشکلات شناختی و روانی قرار گرفته باشد، برای موقعیت های مختلف زندگی خود در خوابگاه تهران و هر مکان دیگری تصمیم های کوچک و بزرگی می گیرد. یکی از شرایطی که مستلزم قدرت تصمیم گیری سریع است، زمانی است که دیگران از ما درخواستی داشته و یا به ما پیشنهادی ارائه می دهند. در چنین حالتی است که فرد نیاز دارد با ذهنی باز و آماده در مورد این موقعیت تصمیم گیری کرده و جواب خود را به فرد مقابل ارائه دهد. 

خوابگاه دانشجویی تهران

برای بسیاری از انسان ها از جمله ساکنین خوابگاه دانشجویی و هر خوابگاه دیگری، نه گفتن به دوستان و آشنایان نزدیک کار ساده ای نیست. در بسیاری از اوقات افراد چه در خوابگاه و چه در شرایط خارج است خوابگاه به محض روبرو شدن با درخواست یا پیشنهادی در شرایط خاصی قرار می گیرند و خود را ملزم به قبول کردن این درخواست یا پیشنهاد می بینند. در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه کارمندی افراد مختلفی از اقشار گوناگون اجتماعی زندگی می کنند. بدون شک در بین این افراد تعدادی فرد نابهنجار و جامعه ستیز نیز یافت می شوند که ممکن است به سایرین پیشنهادات خطرناک و وسوسه انگیزی ارائه داده یا از آنها درخواست های مشکل آفرینی داشته باشند. به همین سبب است که رشد قدرت و مهارت نه گفتن در خوابگاه تهران و سایر شهرها از مهمترین فاکتورهای رشد شخصیتی به شمار می آید. 

راه های تقویت مهارت نه گفتن در خوابگاه تهران

مهارت نه گفتن در خوابگاه تهران مانند هر مهارت دیگری به مرور زمان تقویت شده و برای تقویت شدن نیاز به تمرین و به کار بستن یکسری راهکار دارد. اهمیت تقویت مهارت نه گفتن در خوابگاه در تهران و سایر خوابگاه هایی که پذیرای دانشجویان از سنین مختلف می باشد، باید به یکی از دغدغه های مسئولین حوزه آموزش تبدیل گردد. اگر از همان سالهای ابتدایی شروع تحصیلات در مدرسه به دانش آموزان مهارت نه گفتن آموزش داده شود، به میزان زیادی ناهنجاری ها و بزهکاری های سطح جامعه کاهش می یابد. ما در ادامه این مقاله به ارائه تعدادی راهکار جهت تقویت مهارت نه گفتن در خوابگاه تهران می پردازیم.

خوابگاه در تهران

نه گفتن در خوابگاه تهران برابر با خودخواهی نیست!

دغدغه اصلی افرادی که در نه گفتن به خواسته های غیر معقول دیگران در خوابگاه تهران ضعیف و منفعل عمل می کنند، خودخواه به نظر رسیدنشان در چنین شرایطی است. اما باید این نکته را مورد توجه قرار داد که نه گفتن به خواسته های غیرمنطقی دیگران حتی اگر نزدیک ترین دوستمان در خوابگاه نیز باشد، نه تنها خودخواهی نبوده بلکه مصداق واقعی عزت نفس بالا می باشد. 

راضی نگه داشتن همه انسان ها در خوابگاه تهران یک خیال پردازی عبث است

راضی نگه داشتن دیگران در خوابگاه تهران و سایر مکان ها در هر شرایط و موقعیتی نشان از ضعف شخصیتی انسان دارد. افرادی که به دنبال راضی نگهداشتن همه انسان های زندگی خود در هر شرایطی می باشند، مانند کسی به نظر می رسند که کاسه گدایی به دست گرفته و عشق و محبت و احترام دیگران نسبت به خود را از این راه گدایی می کنند. بنابراین یکی از راههای تقویت مهارت نه گفتن در خوابگاه آگاهی از این واقعیت است که هرگز نمی توان تمامی انسان ها را به هر قیمتی در زندگی راضی نگه داشت.

خوابگاه تهران

با قاطعیت و بدور از توجیه کردن نه بگویید

در بسیاری موارد افراد در خوابگاه تهران به درخواست کننده نه می گویند اما آنقدر برای نه گفتن خود توجیه و دلیل می آورند که عملا طرف مقابل را برای ارائه دادن مجدد درخواست های نامعقول راغب تر می کنند. در صورتی که دیگران ضعف فردی را در تصمیم گیری ببیند به راحتی به خود اجازه گرفتن تصمیم به جای او را خواهند داد. بنابراین یکی از راههای مهم و نتیجه بخش در تقویت مهارت نه گفتن، ابزار این عقیده بطور قطعی و بدون بازگشت می باشد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها