اهمیت مدیریت بحران در اقامتگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1400/02/20 تعداد بازدید:‌ 196 دسته‌بندی: اقامتگاه

اهمیت مدیریت بحران در اقامتگاه پسرانه

مدیریت بحران در اقامتگاه پسرانه چیست؟

روال عادی زندگی ما انسان ها عموما در شکلی ثابت و یکنواخت است. در اقامتگاه پسرانه و هر مکان دیگری افراد صبح بیدار می شوند، بعد از صرف صبحانه به محل کار و یا تحصیل خود رفته و ساعت های زیادی از روز خود را در آنجا سپری می کنند. بعد از اتمام کار عموما به محل اقامت و زندگی خود باز می گردند و پس از سپری کردن چند ساعتی را به همراه خانواده و یا هم خوابگاهی های خود، می خوابند. فردا نیز روز از نو و روزی از نو. این روند تکراری تقریبا در هر روز هفته به استثنای روزهای تعطیل برای افراد تکرار می شود. از طرفی کسل کنندگی این روند زندگی در بسیاری از مواقع باعث بروز گله و شکایت از افراد می شود. اما زندگی همیشه به همین ثبات و آرامش نسبی پیش نمی رود.

اقامتگاه پسرانه

بحران زمانی اتفاق می افتد که واقعه ای غیر منتظره در محدوده ای خاص رخ دهد. همه ما بحران های مختلفی از قبیل زلزله، سیل، تصادف و غیره را ممکن است تجربه کرده باشیم. این ها مشخص است که بحران هستند و نحوه مواجهه با آنها عموما واضح است. اما گاهی در برخی جوامع کوچکتر مانند جامعه ساکن در اقامتگاه پسرانه تهران بحران ها خیلی قابل پیش بینی نیستند. نحوه مدیریت و روبرو شدن با بحران هایی که ممکن است ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران را با چالش روبرو کند، بسیار حائز اهمیت است. در مواقعی که بروز بحران به همه ساکنین خوابگاه دانشجویی و کارمندی مرتبط است، نحوه مدیریت آن تحت وظیفه مدیر خوابگاه و پانسیون قرار دارد. اما گاهی بحران های پیش آمده بسیار خصوصی بوده و تنها به یک فرد یا تعداد کمی از افراد ساکن در پانسیون پسرانه مرتبط می شود.

اقامتگاه پسرانه در تهران

بحران های مختلفی که در اقامتگاه پسرانه رخ می دهند

اقامتگاه پسرانه گاهی می تواند طیف وسیعی از افراد با شرایط مختلف را در خود جای دهد. گاهی یکی از ساکنین اقامتگاه دانشجویی مجبور است با انواع بحران ها در زندگی شخصی خود دست و پنجه نرم کند. اینگونه بحران ها را بحران های فردی می نامیم. یک بحران فردی به خودی خود می تواند بسیار با اهمیت باشد. زیرا غالبا افراد بروز چنین بحران هایی را به دیگران اطلاع نمی دهند. مدیریت کردن بحران فردی گاهی از حوزه توانایی های یک فرد ساکن در پانسیون پسرانه و دخترانه خارج است. مدریت نکردن بحران فردی در زندگی اشخاص مختلف ساکن در خوابگاه می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای آینده آن فرد رقم بزند. بطور مثال فردی که در اقامتگاه پسرانه با مشکل مالی و در واقع بحران مالی روبرو است، اگر مشکل خود را با دوستان و یا مشاور دانشگاه و خوابگاه مطرح نکند ممکن است برای عبور از این بحران به کارهای نادرستی دست بزند.

اقامتگاه پسرانه تهران

اقامتگاه پسرانه به خودی خود نوعی اقامتگاه جمعی و گروهی است. ذات و ماهیت چنین سکونتگاه و اقامتگاه هایی با بروز بحران های مختلف در هم تنیده شده است. در اینجا در مورد بحران های گروهی و جمعی صحبت می شود. به طور معمول چنین بحران هایی در اثر ناسازگاری افراد در اجتماع های مختلفی از جمله اقامتگاه دانشجویی و کارمندی رخ می دهد. مدیریت چنین بحران هایی در اقامتگاه بر عهده سرپرست و مسئول خوابگاه است. البته گاهی هم مشاهده می شود که بحران هایی که در اتاق های یک خوابگاه دخترانه رخ می دهد به سادگی توسط خود ساکنین مدیریت می گردد. اما گاهی مساله به همین سادگی اتفاق نمی افتند. بحران های گروهی مانند مشکل افراد در مواجهه با رعایت سکوت در خوابگاه حتما باید با وضع قوانین صحیح از طرف مدیریت خوابگاه در تهران و سایر شهرها کنترل شود.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها