اهمیت فعالیت بوفه ها در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/06/23 تعداد بازدید:‌ 365 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه تهران

اهمیت فعالیت بوفه ها در خوابگاه دانشجویی

فعالیت مفید و مثبت بوفه های خوابگاه

خوابگاه دانشجویی و سایر اقامتگاه های خودگردان و دولتی در محله های مختلفی از شهر تهران و دیگر شهرها قرار دارند. این نوع از سکونتگاه ها معمولا دارای بوفه هایی هستند که توسط خود دانشجویان اداره می شوند. به ویژه در خوابگاه های بزرگ و پرجمعیت که دایر کردن بوفه صرفه ی اقتصادی دارد، ساکنین خوابگاه دخترانه و پسرانه می توانند از این طریق، درآمد مناسبی کسب کنند. گاهی این درآمد چنان رضایت بخش است که نه تنها برای یک نفر، بلکه برای دو یا چند نفر کفایت می کند.

تأسیس یک بوفه در خوابگاه پسرانه تهران، نه تنها شغل مناسبی را برای یک یا چند تن از ساکنین خوابگاه را فراهم می کند، بلکه سبب رفاه و آرامش دیگر ساکنین نیز می شود. برخی از خوابگاه ها در مسیرهای کم رفت و آمد قرار گرفته اند و ساکنین به راحتی نمی توانند مایحتاج اتاق را در مسیر برگشت به خوابگاه تهیه کنند. حضور بوفه های فعال هرچند کوچک در ساختمان چنین خوابگاه و پانسیون هایی می تواند بسیار مفید واقع شود.

خوابگاه تهران

حس امنیت با فعال بودن بوفه در خوابگاه دانشجویی

وجود بوفه هایی هرچند هم کوچک در پانسیون دخترانه و پسرانه موجب ایجاد حس امنیت در بین ساکنین این نوع اقامتگاه می شود. اگر شما هم یکی از ساکنین این نوع از اقامتگاه دانشجویی هستید به خوبی با احساس ناخوشایند عدم دسترسی به وسایل ضروری در خوابگاه در ساعت های خاص آشنایی دارید. این حس زمانی به اوج خود می رسد که با محدودیت های رفت و آمد در اقامتگاه دخترانه و پسرانه روبرو باشیم. همیشه هم نیاز به موارد ضروری نیست که حضور بوفه را دلچسب می کند. بلکه دسترسی به موارد غیر ضروری مانند تنقلات در یک شب پاییزی برای تماشای یک فیلم به همراه سایر هم اتاقی ها از مزیت های شیرین وجود بوفه در خوابگاه است.

حضور افرادی که بوفه را اداره می کنند در خوابگاه و پانسیون کارمندی و دانشجویی سبب می شود که ساکنین بابت تهیه ی مواد ضروری نگرانی نداشته باشند. همچنین در ساعاتی که بوفه بسته است، ساکنین می توانند به راحتی به اتاق فروشنده های بوفه مراجعه و خریدهای خود را در هر ساعتی انجام دهند. البته بوفه های فعال در خوابگاه پسرانه و دخترانه اغلب ساعاتی را که بوفه باز است روی برگه ای نوشته و آن را در قسمت های مختلف ساختمان خوابگاه و در ورودی بوفه می چسبانند. این کار کمک می کند که ساکنین از ساعات باز بودن بوفه مطلع شده و در ساعات استراحت به اتاق آنان مراجعه نکنند.

اقامتگاه تهران

بوفه های فعال در خوابگاه چگونه وسایل ضروری ساکنین را تأمین می کنند؟

افرادی که بوفه را اداره می کنند باید در خرید وسایلی که ساکنین خوابگاه نیاز دارند دقت داشته باشند. وسایل موجود در بوفه باید به گونه ای انتخاب شود که نیازهای دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه را دربر گیرد. زمانی که ساکنین پانسیون تهران و دیگر شهرها جهت تأمین مایحتاج روزانه مجبور به مراجعه به خارج از خوابگاه شوند، بوفه به درد ساکنین نمی خورد و کم کم مراجعه و خرید از آن کم می شود. همچنین ارائه مواد غذایی و بهداشتی اگر گران تر از بیرون باشد، در خرید دانشجویان از بوفه ی خوابگاه اثر منفی خواهد داشت. فروش وسایل لاکچری و گران قیمت در بوفه خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دخترانه و پسرانه فکری هوشمندانه نیست. چون به ندرت پیش می آید که وضعیت مالی ساکنین خوابگاه به اندازه ای خوب باشد که حتی خریدهای روزانه را نیز گران انتخاب کنند.

خوابگاه پسرانه تهران

بوفه خوابگاه باید چه چیزهایی داشته باشد؟

نباید فراموش کرد که بوفه ها برای قشری از جامعه دایر می شود که هرچند می توانند مشتریان ثابت و خوش حسابی باشند، اما چندان پولدار و ولخرج نیستند. همچنین بوفه ها باید وسایلی را عرضه کنند که جزء اولویت ساکنین خوابگاه دخترانه و پسرانه باشد. مساله ی دیگر که بسیار اهمیت دارد، خرید روزانه ی مواد پر مصرف است. به عنوان مثال مواد غذایی ضروری مانند نان باید روزانه خریداری شود و نباید آن را برای چند روز خرید کرد. البته خرید وسایل دیگری مانند وسایل آرایشی بهداشتی، مواد شوینده، فست فودها و... طرفداران بسیاری دارد. پس پیشنهاد می شود اگر کسی قصد دایر کردن بوفه در خوابگاه دانشجویی را دارد، به درستی نیازهای ساکنین را بسنجد و بر اساس آن ها وسایل مورد نیاز در بوفه را تهیه کند.

یکی از مهمترین اصول برای تهیه مایحتاج ساکنین پانسیون دخترانه و پسرانه در تهران، تامین لوازمی است که ممکن است افراد به آن نیاز ضروری داشته باشند. خوراکی هایی مانند نمک، رب گوجه فرنگی، ماکارونی، سیب زمینی و پیاز و غیره از جمله موادی هستند که به طور ناگهانی و در یک لحظه در خوابگاه مورد احتیاج می شوند. تامین این مواد در بوفه اقامتگاه پسرانه در تهران، موجب جلب اعتماد ساکنین به بوفه خوابگاه و افزایش فروش آن می شود.

خوابگاه دانشجویی  

بهترین زمان برای باز بودن بوفه در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی هیچوقت و برای یک ساعت بخصوص خالی از سکنه نمی شود. همواره چند نفری در اقامتگاه حضور دارند. اما در برخی ساعات شبانه روز تعداد افراد حاضر در خوابگاه دخترانه تهران بیشتر از ساعت های دیگر است. این مورد به تعیین زمان بازگشایی بوفه خوابگاه دانشجویی کمک می کند. بطور مثال در ساعت هایی که ساکنین پانسیون پسرانه و دخترانه منع رفت و آمد دارند بهترین زمان باز بودن بوفه است. خوابگاه های دخترانه معمولا ساعات منع رفت و آمد طولانی تری دارند. به همین دلیل در این زمان ها بوفه خوابگاه حتما باید باز باشد. زیرا دختران جوان ساکن در اقامتگاه و خوابگاه نمی توانند برای تامین مایحتاج خود به بیرون از خوابگاه مراجعه کنند.

بهترین کار برای مدیریت زمان باز بودن بوفه خوابگاه دانشجویی، اداره کردن آن توسط چند نفر است. این کار کمک می کند که با تقسیم ساعت های شبانه روز در بین چند نفر، همیشه یکی از آنها برای باز کردن بوفه در اقامتگاه حضور داشته باشد. از طرفی دیگر با این کار بوفه خوابگاه و پانسیون پسرانه در زمان هایی که مدیر بوفه به شهرستان و یا محل های دیگری مراجعه می کند و در خوابگاه حضور ندارد، بسته نمی ماند.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها