اهمیت رضایت دانشجویان از خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/09/29 تعداد بازدید:‌ 273 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

اهمیت رضایت دانشجویان از خوابگاه
زندگی خوابگاه دانشجویی در تهران:

پذیرفته شدن در دانشگاه های سراسری به ویژه دانشگاه های تهران همواره سخت و رقابت برای پذیرش در این دانشگاه ها تنگاتنگ بوده است. اکثر دانشجویان بر این باور هستند که خوابگاه دانشجویی در تهران نیز مانند دانشگاه های آن ممتاز و سطح امکانات ارائه شده در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران متفاوت از خوابگاه های شهرستان ها می باشد. علاوه بر ممتاز بودن دانشگاه ها و سطح امکانات خوابگاه مواردی مانند یافتن موقعیت های شغلی خوب، رسیدن به استقلال مالی و... نیز جوانان را به سمت تهران جذب می کند. اگرچه زندگی در تهران در مقایسه با شهرهای کوچکتر دشوار است و هزینه زندگی در آن ممکن است چند برابر برخی از شهرهای دیگر باشد و این هزینه ها بر زندگی دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه تهران بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

خوابگاه تهران
نارضایتی دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی:

برای دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دانشجویی در تهران تحمل فضای محدود با امکانات کم کار آسانی نیست. هزینه های اصلی مانند هزینه تحصیلات، مسکن، خوراک، حمل و نقل و… برای این دسته از افراد که در خوابگاه و پانسیون اقامت دارند، می تواند سرسام آور باشد. به همین دلیل دانشجویان و شاغلینی که به دلیل رسیدن به موقعیت های بهتر، به تهران نقل مکان کرده اند، مجبور خواهند بود به دنبال مکان هایی برای اقامت باشند که بتوانند هزینه ها را کنترل کنند. با این حال اقامت در خوابگاه های دانشجویی کم کیفیت سبب نارضایتی بسیاری از دانشجویان شده است که بارها به مسئولین اعتراض کرده اند و در اکثر موارد تلاش ها بی نتیجه مانده است.

پانسیون تهران
انتخاب خوابگاه خوب و متناسب با هزینه اقامت در آن:

برخلاف تصور عمومی، ارزان بودن همواره به معنی بد بودن چیزی نیست. شما می توانید دو کالای کاملأ یکسان با کیفت مشابه را از دو نقطه مختلف تهران، با دو قیمت کاملأ متفاوت خریداری کنید. این کار تنها مستلزم صرف وقت و حوصله می باشد. مسکن به عنوان ضروری ترین نیاز انسان به ویژه در یک شهر غریب، می تواند بیشتر هزینه ماهیانه را به خود اختصاص دهد. در شهرهای بزرگی مانند تهران با یک جست و جوی دقیق می توان پانسیون، خوابگاه یا اقامتگاه هایی را یافت که با امکانات و سرویس های مشابه، قیمت های متفاوتی را پیشنهاد می کنند. به همین دلیل پانسیون پسرانه و پانسیون دخترانه تهران که در مقایسه با دیگر مسکن های دانشجویی ارزان تر هستند، پانسیون های کم کیفیت نیستند. امروزه به دلیل بالا بودن هزینه ها، حتی دانشجویانی که در دانشگاه های سراسری پذیرفته می شوند، بابت رزرو یک خوابگاه معمولی با حداقل امکانات، هزینه های بالایی را پرداخت می کنند و این سبب شده است حتی این دانشجویان به دنبال اجاره و اقامت در پانسیون ها باشند تا با پرداخت قیمت مشابه، از امکانات و آزادی عمل بیشتری برخوردار شوند که نشان دهنده ی نارضایتی دانشجویان از خوابگاه های روزانه است.

اقامتگاه پسرانه
اقامتگاه دانشجویی در تهران:

اقامتگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه تهران اغلب از امکاناتی مانند اتاق مطالعه، سالن های ویژه غذاخوری، اتاق تلویزیون، وای فای و … برخوردار هستند که اکثر آنها اجاره را ماهیانه حساب می کنند. رضایت دانشجویان از خوابگاه خودگردان دانشجویی در بخش های مختلف شهر تهران متفاوت است. به طور کلی مسکن های دانشجویی اعم از خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه در تهران که توانسته باشد رضایت ساکنین خود را جلب کنند، خوابگاه های گران و لاکچری هستند که هر کسی نمی تواند هزینه اقامت در آن را بپردازد.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها