اهمیت دسترسی به حمل و نقل عمومی در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/04/18 تعداد بازدید:‌ 196 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

اهمیت دسترسی به حمل و نقل عمومی در خوابگاه تهران

دشواری های خاص رفت و آمد برای ساکنین خوابگاه تهران

تهران پر جمعیت ترین شهر ایران است. این کلان شهر بزرگ، مانند اقیانوسی است که روزانه تعدادی زیادی از انسان ها در آن مشغول به کار و زندگی هستند. تهران نه تنها بزرگترین شهر کشور است بلکه در بین شهرهای پرجمعیت جهان نیز جایگاه خاص خود را دارد. به همین جهت برخی از کارهایی که انجام آنها برای افراد ساکن در شهرهای کوچک دغدغه ای به شمار نمی آید، برای ساکنین تهران به یک کابوس بزرگ شبیه است. یکی از این موارد وجود مشکلات مختلف رفت و آمد شهری در تهران است. فردی که در جنوب تهران سکونت دارد و برای کار مجبور است به شمال تهران برود، این موضوع را به خوبی درک می کند. وجود ترافیک های سنگین و ملال آور، کرایه ماشین های بالا، عدم دسترسی برخی از محله ها به مترو و BRT، طرح های ترافیک هزینه بر، همه و همه از معضلات خاص رفت و آمد برای ساکنین خوابگاه تهران و سایر افراد ساکن در تهران می باشد.

اقامتگاه پسرانه تهران

ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی افرادی هستند که عموما برای ادامه تحصیل و یا امور مربوط به اشتغال، به تهران مهاجرت کرده اند. این افراد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله هزینه های بالای مسکن در تهران، قادر به اجاره و رهن منزل نباشند. برای چنین کسانی اقامت در خوابگاه پسرانه و دخترانه بهترین گزینه است. با این حال یکی از بزرگترین دغدغه چنین افرادی یافتن پانسیون دانشجویی دخترانه و پسرانه در نزدیک محل تحصیل و کار آنها می باشد. زیرا عمدتا ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران و سایر خوابگاه ها فاقد اتومبیل شخصی هستند. و یا اینکه حتی اگر هم اتومبیل شخصی داشته باشند با این طرح های ترافیک شهری، رفت و آمد با اتومبیل شخصی کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

خوابگاه تهران

خوابگاه تهران و دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی 

با مشکلات ناشی از افزایش جمعیت و ترافیک سرسام آور شهر تهران، مسئولین شهری توجه خود را به سمت وسایل حمل و نقل عمومی بیش از پیش معطوف کرده اند. متروی تهران امروزه یکی از پر اشعاب ترین متروها در کلان شهرها به شمار می آید که رفتن به نقاط مختلف تهران را آسان نموده است. وجود خطوط بالای مترو و افزودن هر ساله تعداد ایستگاه های مورد استفاده، این وسیله را یکی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل نموده است. پس از مترو، خطوط اتوبوس هاس تندرو (BRT) نیز از وسایل مناسب برای رفت و آمد در مسیرهای شلوغ به شمار می آیند. سایر اتوبوس های شهری نیز به تمامی محله ها و مناطق تهران دسترسی دارند. بنابراین یکی از معیارهایی که فرد در زمان انتخاب خوابگاه دانشجویی در تهران باید به آن توجه داشته باشد امکان دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی است.

خوابگاه پسرانه در تهران

یکی دیگر از مواردی که دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی را برای ساکنین اقامتگاه کارمندی و دانشجویی ضروری می کند، هزینه بالای رفت و آمد با آژانس و تاکسی های اینترنتی است. فردی که روزانه ملزم به رفت و آمد به مکانی مشخص است، در صورت استفاده از آژانش و تکسی اینترنتی، مجبور به تقبل هزینه بالایی در طول ماه می گردد. به همین جهت افرادی که قصد رهن و اجاره خوابگاه و پانسیون را دارند باید ابتدا به مسیرهایی که بیشترین رفت و آمد را به آنجا خواهند داشت دقت کنند. سپس بر همین اساس خوابگاه پسرانه و دخترانه ای را انتخاب کنند که از آنجا به محل تححصیل و یا محل کار آنها خطوط مترو و یا BRT داشته باشد. با این کار هم در هزینه های خود صرفه جویی می کنند و هم زمان کمتری را برای رفت و آمد صرف می کنند. وبسایت خواب اینجا با مقایسه شرایط ده ها خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی امکان داشتن بهترین انتخاب را فراهم نموده است.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها