اهمیت اینترنت در خوابگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1399/06/05 تعداد بازدید:‌ 245 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

اهمیت اینترنت در خوابگاه پسرانه تهران

اهمیت دسترسی به اینترنت

شاید تا کمتر از دو دهه پیش اسم اینترنت برای بسیاری از افراد جامعه نا آشنا بود. اما امروزه بخش اعظمی از کارهای روزمره تمامی افراد توسط اینترنت انجام می پذیرد. تمامی افراد جامعه از جمله ساکنین خوابگاه پسرانه تهران نیازمند دسترسی به اینترنت هستند. از کارهای بسیار ساده نظیر پرداخت قبوض تا پیشرفته ترین کارها مانند ارسال ماهواره به فضا وابسته به اینترنت است. اینترنت کره ی خاکی ما را تبدیل به یک دهکده جهانی کرده است. ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران با یک کلیک می توانند به اطلاعات وسیعی در سراسر دنیا دسترسی داشته باشند.

خوابگاه پسرانه در تهران

اینترنت در خوابگاه پسرانه

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما دسترسی به اینترنت در خوابگاه پسرانه و دخترانه یکی از ضروری ترین نیازهاست. ساکنین پانسیون دخترانه تهران عمدتا دانشجو و یا شاغلین فعال در جامعه هستند. این افراد برای انجام کارهای شخصی و تحقیقاتی خود از طریق اینترنت اقدام می کنند. این بستر جهانی مانند پلی ارتباطی افراد ساکن در پانسیون پسرانه تهران و دیگر افراد جامعه را با یکدیگر مرتبط می سازد. فردی که در خوابگاه مشغول نوشتن پایان نامه و یا تحقیق بر روی موضوع خاصی است برای جمع آوری اطلاعات به اینترنت نیازمند است. سالهای گذشته افراد برای دسترسی به اطلاعات به کتابخانه ها مراجعه می کردند. اما امروزه ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران به آسانی می توانند از داخل اتاق خود در اقامتگاه به بخش زیادی از اطلاعات کتابخانه ای دسترسی داشته باشند.

خوابگاه پسرانه در تهران

فراهم نمودن زیرساخت های اینترنت بی سیم در پانسیون پسرانه

سالیان گذشته که اینترنت بی سیم یا وایرلس در دسترس نبود افراد برای دسترسی به اینترنت با استفاده از کابل عمل می کردند. این نوع اینترنت در خوابگاه پسرانه در تهران با مشکلات زیادی روبرو بود. سیم کشی ها نیازمند صرف زمان و هزینه زیادی بودند. از طرفی دیگر ساکنین پانسیون دخترانه به راحتی نمی توانستند لب تاب خود را جابجا کنند. چون همیشه یک سیم باید به آن وصل بود. اما امروزه با پیدایش نسل جدید ابنترنت بی سیم این مشکلات به راحتی حل شده اند. استقرار این نوع اینترنت در خوابگاه دخترانه کار آسانی بوده و زیرساخت خاصی را نمی طلبد. با یک مودم اینترنت وایرلس در هر نقطه از خوابگاه می توان به اینترنت متصل شد. این کار تا حد زیادی هزینه های مربوط به اختصاص اینترنت در خوابگاه را رفع نموده است.

پانسیون دخترانه در تهران

اینترنت، آپشنی ضروری برای خوابگاه 

به اهمیت وجود اینترنت در خوابگاه پسرانه و دخترانه مفصل پرداختیم. تقبل هزینه های هنگفت اینترنت گوشی، برای ساکنین پانسیون پسرانه بسیار سخت است. بر این اساس اختصاص اینترنت وایرلس به خوابگاه و پانسیون باید در اولویت کار صاحبان خوابگاه ها باشد. این امر تا حد زیادی به آسایش ساکنین خوابگاه مربوط می شود. بنابراین در نظر گرفتن اینترنت برای اقامتگاه پسرانه باید آپشنی ضروری، نه صرفا آپشنی لوکس باشد. هر یک از مسائلی که در زیر به آنها اشاره می شود اینترنت را به ضرورتی در خوابگاه تبدیل می کند:

  • دسترسی به منابع علمی روز دنیا
  • دسترسی به سایت دانشگاه جهت انجام امورات دانشجویی
  • دسترسی به سایت سایر دانشگاه های معتبر کشور و سایر کشورها
  • ارتباط با خانواده و دوستان از طریق برنامه های ارتباط جمعی
  • ارتباط با اساتید راهنمای افراد ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه در شهرهای دیگر
  • شرکت در کلاس های آنلاین
  • شرکت در همایش ها و کنگره های آنلاین

تمامی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، وجود اینترنتی پرسرعت و مناسب را در خوابگاه تبدیل به امری ضروری می کند. بنابراین در صورت عدم وجود اینترنت در پانسیون دخترانه و پسرانه، مسئولین خوابگاه می بایست در اسرع وقت نسبت به تامین این نیاز ضروری ساکنین اقدام نمایند.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها