اهمیت انتخاب ها در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/02/03 تعداد بازدید:‌ 238 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

اهمیت انتخاب ها در خوابگاه

انتخاب آگاهانه یک خوابگاه:

باید ذکر کرد که انتخاب یک خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه دانشجویی مناسب، شاید کار ساده و پیش پا افتاده ای به نظر بیاید، اما در صورت انتخاب اشتباه، پس از مستقر شدن در آن، مشکلات متعدد یکی پس از دیگری ظاهر می شوند که ممکن است بهترین روزهای یک ترم را ناخوشایند کند و همچنین ادامه زندگی در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه را به یک کابوس تبدیل کند.

پانسیون خودگردان در تهزان

اما اگر دید خوشبینانه ای به این قضیه داشت، این انتخاب اشتباه می تواند دارای مزیت هایی نیز باشد، زیرا داشجو یاد می گیرد برای ترم های بعد انتخاب آگاهانه تری داشته باشد و شاید انتخاب آگاهانه یک خوابگاه دانشجویی مناسب، اولین مرحله آغاز زندگی مستقل باشد. تنوع در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های خودگردان پسرانه و دخترانه، ممکن است موجب سخت شدن انتخاب شوند، اما اولویت بندی خوابگاه ها می تواند این انتخاب را آسان تر کند. افرادی که به دنبال پانسیون های ارزان، خوابگاه های لوکس، اقامتگاه هایی در مرکز شهر و... هستند، باید قبل از انتخاب نهایی هزینه ها، سطح کیفیت و موقعیت جغرافیایی خوابگاه را در نظر بگیرند.

پانسیون دانشجویی

انتخاب ها در طی زندگی در خوابگاه:

نوع ارتباط با اطرافیان را از طریق انتخاب آگاهانه تعیین کنید. در دوران زندگی در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های دانشجویی، افراد بسیاری هستند که در قالب هم اتاقی، هم خوابگاهی و حتی از طریق دوستان مشترک در خوابگاه با شما در تعامل هستند. تنها با یک انتخاب آگاهانه می توانید ارتباط خود با اطرافیان را ساماندهی کنید. به گونه ایی که ضروری است ارتباط خود را با برخی از آن ها محدود و یا قطع کنید، اما ارتباط خود با برخی دیگر را افزایش دهید. زمانی که شما به هر جهت با هم اتاقی خود در خوابگاه و پانسیون های دخترانه و پسرانه مشکل دارید، می توانید مسالمت آمیز اتاق را ترک کنید و یا او را قانع کنید که اتاق را ترک کند. انتخاب محیطی همراه با آرامش و یا ماندن در محیطی پر تنش، نشان می دهد که شما چه اندازه با یک انتخاب مناسب آشنا هستید.

خوابگاه کارمندی بانوان

انتخاب فضای مناسب برای مطالعه:

ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی در جریان ساعات بیکاری در خوابگاه هستند. مدت زمان های طولانی که هر فرد بسته به انتخاب های خود از آن استفاده می کند. بدون شک اختصاص دادن بخشی از این زمان مفید به مطالعه، یک انتخاب است. این مطالعه می تواند درسی یا غیر درسی باشد. شما با یک انتخاب می توانید به انجام تکالیف بپردازید و آماده سر کلاس ها حضور داشته باشید و یا عکس این ماجرا را می توانید انتخاب کنید. حتی در انتخاب مکان مطالعه در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه نیز، شما درگیر یک انتخاب هستید. رفتن به سالن مطالعه و انتخاب یک مکان ساکت و آرام جهت رسیدگی به تکالیف درسی و یا ماندن در جو شلوغ اتاق دو گزینه ساده اما اساسی برای انتخاب هستند. دانشجویانی که زندگی در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های خودگردان و دولتی را تجربه کرده اند، خوب می دانند همین انتخاب ساده تا چه اندازه در آمادگی آنان در سر کلاس ها تأثیرگذار است.

اقامتگاه کارمندی

حضور در کلاس ها:

دانشجویانی که دور از خانه و در فضای خوابگاه، دوران دانشجویی را سپری می کنند از کنترل های خانواده به دور هستند. گاهی این افراد بدون محدودیت تا چندین جلسه می توانند در کلاس ها شرکت نکنند. پس طی زندگی در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های دانشجویی، شما بدون هیچ اجباری انتخاب می کنید که به کلاس ها بروید یا نروید، تکالیف خود را انجام بدهید یا ندهید. این انتخاب های به ظاهر ساده که در کل روز با آن سر و کار دارید، شخصیت نهایی شما را شکل می دهند. شاید یکی از مزیت های زندگی در خوابگاه های دانشجویی همین درگیر بودن با انتخاب های ساده و مهم است.

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه های کارمندی دانشجویی را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها