اهمیت آسایش ساکنین در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/08/13 تعداد بازدید:‌ 704 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه تهران

اهمیت آسایش ساکنین در خوابگاه
مقایسه محدودیت خوابگاه در مقایسه با خانه اجاره ای:

محدودیت های خوابگاه دانشجویی تهران و دیگر شهرها نسبت به منزل شخصی شامل موارد زیادی می شود. این موارد عبارت هستند از: محدودیت در ساعات ورود و خروجکه این مورد بیشتر در مورد خوابگاه دخترانه و پانسیون دخترانه صدق می کند، محدودیت در پذیرش مهمان بارها برای ساکنین خوابگاه پیش آمده که به دلیل کمبود جا و مکان از پذیرش مهمان ناتوان بوده اند که این موارد باعث می شوند ساکنین خوابگاه از زندگی در خوابگاه ها و پانسیون ها راضی نباشند و به شدت احساس سختی کنند به گونه ایی که ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه از دعوت کردن دوستان و نزدیکان خود معذور بمانند. مسأله ی دعوت کردن مهمان مسأله ی چندان پیچیده ای نیست. اما وجود قوانین سفت و سخت در مورد اقامت غیر ساکنین و به اصطلاح افراد متفرقه موجب شده است اعضای درجه اول نیز نتوانند به مدت هرچند کوتاه در کنار دانشجویان خود بمانند.

خوابگاه تهران

قوانین اجراء شده در خوابگاه و پانسیون دانشجویی موجب شده است که زندگی در خوابگاه مانند زندگی در پادگان نظامی شود. زیرا به طور نسبتا مشابهی قوانین پادگان در اقامتگاه، خوابگاه و پانسیون نیز اجرا می شود. محدودیت جا و مکان،ساعت خاموشی، کنترل زمان ورود و خروج و … که همه این موارد باعث می شود بیشتر ساکنین خوابگاه در طول شبانه روز کمتر در خوابگاه باشند و بیشتر شب ها و فقط برای خواب به خوابگاه بر می گردند.

حفظ آرامش خود و دیگر ساکنین خوابگاه:

به جز خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه که وابسته به دانشگاه هستند و فقط دانشجویان محصل را پذیرش می کنند، بیشتر خوابگاه های فعال پسرانه و دخترانه  در سطح شهر خودگردان هستند و این بدین معنی است که غیر دانشجو و کارمند را نیز پذیرش میکنند و از انجایی که خوابگاه و پانسیون های دانشجویی قادر به اسکان همه دانشجویان نیستند دانشجویان به سمت خوابگاه و پانسیون های خود گردان روی می آورند که این امر باعث نارضایتی دانشجویان می باشد چون بیشتر خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه خودگردان را غیر دانشجو شامل می شود و این امر باعث شلوغی و سر و صدای بیش از حد می شود و محیط مناسبی برای اسکان دانشجو نمی باشد.

پانسیون پسرانه

حضور افراد از اقشار مختلف در اتاق های خوابگاه:

معمولا ساکنین خوابگاه طبق الگوریتم خاصی کنار یکدیگر قرار نمیگرند به این دلیل ممکن است گاهی اوقات افراد مختلفی با قومیت ها،زبان ، ادیان مختلفی کنار یکدیگر قرار گیرند که در خیلی از موارد ممکن است حتی یکدیگر را درک نکنند که این امر باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در خوابگاه می شود.در مواردی پیش آمده است که افراد مختلف از سنین مختلف در یک اتاق خوابگاه یا اقامتگاه در تهران و دیگر شهرها ساکن هستند. در این اتاق هم یک دانشجوی حوان سکونت دارد و هم یک کارمند میانسال که هیچگونه حرف مشترکی با هم ندارند و این مساله در بیشتر موارد باعث به وجود آمدن مشکلاتی در خوابگاه و اتاق می شود.

خوابگاه پسرانه

آشفتگی های خوابگاه:

براساس گزارشات از خوابگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه درگیری های زیادی بین ساکنین خوابگاه صورت میگرد.دعواهای قومیتی، سیاسی، مذهبی، اقتصادی و مواردی از این دست وجود دارد که با کمی دقت در این موارد به این نکته پی برد که چون در داخل اتاق هیچگونه همگنی و همسانی وجود ندارد که افراد براساس آن کنار یکدیگر قرار گرفته باشند باعث به وجود آمدن این درگیری ها و اختلافات می شود.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها