انتخاب خوابگاه ایده آل

بشرا یعقوبیان 1397/03/06 تعداد بازدید:‌ 219 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

انتخاب خوابگاه ایده آل

در چه شرایطی شما یک انتخاب مناسب داشته اید؟

انتخاب محل سکونت در هر دوره ای می تواند تفاوت های زیادی در چگونگی گذران زندگی به دنبال داشته باشد. انتخاب برخی از مکان ها برای اقامت کوتاه یا بلند مدت می تواند روزهای به یاد ماندنی و تجربیات شیرینی را خلق کند. این مسأله به ویژه برای متقاضیان خوابگاه و پانسیون خودگردان دانشجویی پسرانه و دخترانه، از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا انتخاب اقامتگاه مناسب بر اتفاقات سال های دانشجویی که به عنوان سال های پر هیجان زندگی شناخته شده است، تأثیری زیادی دارد. البته برای آن دسته از متقاضیان پانسیون ها و خوابگاه های کارمندی نیز اهمیت موضوع چندان پایین نیست. زیرا از نظر روانشناسی باید توجه داشت که تصمیم گیری صحیح در انتخاب خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه مناسب برای دانشجویان و غیر دانشجویان متقاضی خوابگاه، تا حدود زیادی استرس های عاطفی را کاهش می دهد. به طور کلی هدف از این مطلب ارائه نکاتی است که شرایط و چگونگی انتخاب مناسب یک خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون کارمندی دانشجویی را نشان می دهد.

خوابگاه ارزان قیمت پسرانهبودجه:

به قول معروف " حساب جیب خودتان را داشته باشید". این نکته به عنوان مهمترین اصل در انتخاب مناسب شما نقش دارد. زیرا هر ماه بخش بزرگی از بودجه شما به عنوان اجاره بهای ماهیانه یک تخت در یک پانسیون یا خوابگاه دانشجویی کارمندی هزینه می شود. اگر به مدت چند ماه یا چند سال، مجبور به استفاده از پانسیون ها، خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان هستید، باید بدانید که بیشترین پس انداز یا حقوق شما، صرف اجاره بها می شود. پس یا باید به دنبال پیدا کردن خوابگاه ها و پانسیون های ارزان قیمت دخترانه یا پسرانه باشید و یا امکانات خوابگاه یا پانسیون متناسب با هزینه ای باشد که ماهیانه پرداخت می کنید.

خوابگاه دانشجوییویژگی ها و امکانات:

یکی از بدترین حالات انتخاب محل اقامت، مربوط به انتخاب یک پانسیون، خوابگاه یا اقامتگاه خودگردان کارمندی دانشجویی است که سطح امکانات و بهداشت آن، متناسب با اجاره بها و ودیعه آن نیست. زندگی در یک پانسیون یا خوابگاه لوکس دانشجویی کارمندی با فول امکانات، گرچه ممکن است مستلزم صرف هزینه باشد، اما در عین حال می تواند شرایط مناسب برای مطالعه، استراحت و آرامش را فراهم کند. گرچه بالا بودن مبلغ ودیعه و اجاره بها هرگز به معنی ارائه امکانات و خدمات لوکس نیست. باید توجه داشته باشید که هزینه پرداختی متناسب با سطح امکانات و رفاه موجود در خوابگاه یا پانسیون های دانشجویی کارمندی باشد.

خوابگاه خودگرداندسترسی به وسایل نقلیه:

توجه به موقعیت مکانی خوابگاه دانشجویی کارمندی، یکی دیگر از ویژگی های یک انتخاب مناسب است. منظور از این جمله یافتن یک مکان اقامتی در بخش های گران قیمت و لوکس شهر نیست، بلکه منظور از موقعیت مکانی مناسب، یافتن نزدیکترین خوابگاه یا پانسیون به محل کار یا دانشگاه محل تحصیل شما است. این مسأله به ویژه برای متقاضیان پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی در شهر تهران، بسیار حائز اهمیت است. وجود خوابگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی با قیمت مناسب در شهر تهران، دامنه انتخاب را برای متقاضیان دانشجو و غیر دانشجو گسترده کرده است.

خوابگاه دخترانهبخش های عمومی:

توجه داشته باشید در هنگام رزرو یک خوابگاه یا پانسیون، شما از حق استفاده از تمام امکانات رفاهی آن بهره مند خواهید شد. پس صرفأ با هدف رزرو یک تخت، وارد هیچ اقامتگاه پسرانه و دخترانه نشوید. بلکه تمامی بخش ها و امکانات عمومی خوابگاه را با دقت بررسی کنید. در نهایت پرداخت کمترین هزینه در ازای رزرو یک خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون خودگردان دانشجویی کارمندی که بخش هایی مانند اتاق مطالعه، اتاق تلویزیون، فضای سبز، پارکینگ، اینترنت پرسرعت و ... را به شما ارائه می دهد، می تواند به عنوان یک انتخاب ایده آل معرفی شود.

 

دیدگاه‌ها