انتخاب آگاهانه در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/02/02 تعداد بازدید:‌ 209 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

انتخاب آگاهانه در خوابگاه

اهمیت انتخاب آگاهانه:

زندگی انسان از انتخاب های ساده و پیچیده او تشکیل شده است. این انتخاب ها هستند که یک فرد با اراده و مصمم یا بی انگیزه و شکست خورده را می سازند. انتخاب ها تنها محدود به انتخاب های بزرگ و سرنوشت ساز زندگی نمی شوند، زیرا انسان از همان آغاز روز درگیر انتخاب کردن های متفاوت است تا زمانی که می خوابد. گاهی این انتخاب ها ممکن است بسیار ساده به نظر بیایند اما فرد در کل روز با آن ها درگیر بوده و حتی ممکن است جریان نهایی زندگی را تحت تأثیر قرار دهند. بحث کردن در مورد انتخاب ها در رده های سنی متفاوت، چنان گسترده است که هرکدام می تواند دارای سرفصل های مختص به خود باشد. در این مطلب و مطلب بعدی به تنوع انتخاب هایی پرداخته می شود که دانشجویان ساکن در خوابگاه های دخترانه و پسرانه با آن روبه رو می شوند.

پانسیون کارمندی بانوان

انتخاب محل تحصیل:

یکی از مراحل مهم زندگی این است که کار و تحصیل در شهر خود را انتخاب کنیم یا خود را برای کسب تجربه‌ی فرصت های بیشتر و بهتر در دیگر شهرها آماده کنیم؟ برای افرادی که در انتخاب های مهم مانند انتخاب دانشگاه، رشته یا خوابگاه مورد علاقه خود تصمیم به ادامه تحصیل می گیرند، هر روز دامنه انتخاب ها افزایش می یابد. زیرا فرد با پذیرش در دانشگاه به طور طبیعی در جریانات متفاوتی از زندگی قرار می گیرد که تنها با انتخاب درست موقعیت ها و استفاده از فرصت های طلایی می تواند به هدف نهایی خود دست یابد. البته افرادی که هیچ هدف یا اهدافی برای خود انتخاب نکرده اند و از تمام انتخاب های خود با نگاهی سرسری می گذرند، خارج از این بحث هستند و به قول شاعر این دسته از افراد تنها " به تماشای جهان" آمده اند.

اقامتگاه بانوان

فرصت های موجود در دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی:

برای دانشجویانی که ادامه تحصیل را به عنوان یک هدف بزرگ و اساسی انتخاب می کنند، رفتن به شهری غیر از شهر محل سکونت خود نیز یک انتخاب مهم به شمار می رود. این دسته از دانشجویان می توانند دانشگاه های سراسری و آزاد در شهر خود را انتخاب کنند و فصل جدیدی از زندگی خود را رقم بزنند. اما گروهی دیگر ریسک پذیری بیشتری دارند و به انتخاب دانشگاه های دیگر می پردازند. این گروه از دانشجویان در اولین قدم از زندگی دانشجویی باید به انتخاب خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی متناسب با موقعیت خود  فکر کنند.

پانسیون کارمندی در تهران

انتخاب آگاهانه یک خوابگاه:

انتخاب زندگی در خوابگاه برای هرچند مدت، خود به تنهایی می تواند مسیر زندگی را تغییر دهد. اما ناگفته نماند که تغییر جریان زندگی تنها تحت تأثیر یک یا چند تصمیم نیست. چه بسا افرادی که بهترین دانشگاه ها و مجهزترین خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه را انتخاب کرده اند اما به دلیل انحراف از اهداف نهایی خود و انتخاب های اشتباه یا به خانه اول بازگشته اند و یا بدتر از آن به پرتگاه های ناخوشایندی سقوط کرده اند. برای رسیدن به موفقیت باید انتخاب ها را اولویت بندی کرد و تک تک آن ها را با اهمیت تلقی کرد. انتخاب محل زندگی، خود یکی از مهمترین انتخاب ها است.

خوابگاه دانشجویی در تبریز

خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی هرکدام دارای شرایط و قوانین مختص به خود می باشند که می توانند متقاضیان خوابگاه را به انتخاب آن ترغیب و یا منع کنند. گرچه یادگیری انتخاب آگاهانه در سنینی پایین تر از سن رفتن به دانشگاه آغاز می شود، اما به کارگیری آن در طی دوره دانشجویی و اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که خوابگاه های نزدیک به محل تحصیل را انتخاب می کنند به احتمال بسیار قوی، اهمیت خاصی برای زمان، هزینه و آرامش خود قائل هستند.

ادامه مطلب و خوابگاه های خودگردان را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها