خدمات ضروری در خوابگاه ها

بشرا یعقوبیان 1396/09/19 تعداد بازدید:‌ 263 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خدمات ضروری در خوابگاه ها

زندگی در خوابگاه:

خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون ها، مکان های زندگی موقت هستند که برخی از مردم زندگی کردن در آن را دوست دارند و برخی دیگر رغبتی به آن ندارند. زندگی در خوابگاه برای افرادی مانند دانشجویان ممکن است دو، چهار و حتی 10 سال طول بکشد. به همین دلیل این گونه افراد با دیدن یک خوابگاه جدید، هیجان زده خواهند شد. همچنین چون قرار است مدت زیادی در آن مکان اقامت کنند، نمی توانند نسبت به وجود یا عدم وجود برخی از امکانات بی تفاوت باشند. حتی برای افرادی که از زندگی و اقامت در خوابگاه ها واهمه دارند، با تجربه کوتاهی از زندگی در خوابگاه به آن عادت می کنند، به طوری که ممکن است بعدها از اقامت های طولانی مدت در خوابگاه لذت ببرند.

در این مطلب به 7 مورد اشاره می شود که شما با بهره مندی از آن ها می توانید تجربه یک زندگی عالی را در خوابگاه داشته باشید.

خوابگاه آقایان
  • امنیت عمومی:

صرفه نظر از نیاز شما به یک مکان برای اقامت و خوابیدن، آیا خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه هایی که می خواهید انتخاب کنید باید بتواند امنیت شما را فراهم کند. وجود امنیت یکی از موارد غیرقابل انکار است، پس هنگام مراجعه و بازدید از خوابگاه، حواس خود را کاملا جمع کنید و به سخنان اطرافیان در مورد ویژگی های امنیتی ساختمان توجه کنید. سعی کنید قبل از رزرو نهایی اتاق، اطلاعاتی در مورد اینکه آیا در اتاق ها به درستی قفل می شود، ورود افراد غیر متفرقه به خوابگاه تا چه حد آسان و رایج است، آیا سرپرست یا نگهبانی در ورودی خوابگاه وجود دارد که عبور و مرور را کنترل کند و ... کسب کنید.

  • کمدها

امروزه هر کسی ممکن است تعدادی اشیاء ارزشمند با خود به همراه داشته باشد. پس هرگز حق خود را از داشتن یک کمد که بتوان آن را قفل کرد ضایع نکنید. در این صورت حتی با حضور افراد غریبه در خوابگاه خیال شما از بابت وسایلتان راحت است.

خوابگاه بانوان
  • آشپزخانه

اگر شما به دلیل موقعیت شغلی و تحصیلی خود مجبور به اقامت در خوابگاه هستید، وجود یک آشپزخانه می تواند هزینه های شما را به مقدار زیادی کاهش دهد. علاوه بر این، پخت و پز به طور کلی در فضای اتاق مجاز نیست. زیرا هم فضا برای چنین فعالیت هایی محدود است و هم ممکن است سبب برهم ریختن آرامش دیگر افراد ساکن در اتاق شود.

  • وجود یک فضای مشترک

از جذاب ترین قسمت های خوابگاه، فضای مشترکی مانند یک هال است که محیط صمیمی و بزرگتری نسب به اتاق ها را برای تعامل و معاشرت با دیگران فراهم می کند. اگر گاهی اتاق شما شلوغ باشد این فضا، مکان مناسبی برا استراحت می باشد.

خوابگاه پسرانه با فول امکانات
  • وجود تعداد قابل قبول حمام

وجود تعداد کافی حمام به ویژه در ماه های گرم سال، ضروری است. در غیر این صورت مجبور به ماندن در صف حمام خواهید شد که گاهی ممکن است سبب به تعویق افتادن برنامه های شما شود.

  • وجود وای فای

گرچه بهره مندی از اینترنت پرسرعت به اندازه وجود امنیت ضروری نیست، اما داشتن آن مفید است. به ویژه اگر کار شما وابسته به اینترنت باشد.

خوابگاه مجهز دخترانه
  • نظافت عمومی:

ساکنین اتاق گرچه باید در رعایت نظافت عمومی خوابگاه سهیم باشند اما فقط موظف به تمیز کردن فضای اتاق خود هستند. در واقع نظافت عمومی ساختمان باید بر عهده افرادی باشد که از طرف خوابگاه، برای این کار استخدام شده اند. هر روز نظافت آشپزخانه، راهروها، سرویس های بهداشتی و... امری ضروری است. پس در بدو ورود به نظافت عمومی ساختمان توجه کنید.

اقامتگاه/ خوابگاه/ پانسیون های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها