اموال شخصی و اموال عمومی خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/08/11 تعداد بازدید:‌ 261 دسته‌بندی: پانسیون دانشجویی ، پانسیون کارمندی

اموال شخصی و اموال عمومی خوابگاه
اموال شخصی و اموال عمومی خوابگاه

زندگی در خوابگاه دانشجویی تهران دارای فراز و نشیب های زیادی است که به صورت بالقوه موجب اهمیت رعایت حقوق دیگران در جامعه کوچک خوابگاهی می شود. ساکنین خوابگاه خواسته و ناخواسته در معرض اتفاقاتی قرار خواهند گرفت و در این مورد هیچ استثنایی وجود ندارد. به طوری که تمام ساکنین خوابگاه بدون توجه به سطح طبقات مختلف اجتماعی، تفاوت های قومی، نژادی، مذهبی و... باید با شرایط موجود در خوابگاه مواجه شوند. یکی از مهمترین مواردی که ساکنین خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه در تهران و سایر شهرها باید در رعایت آن توجه داشته باشند، مواظب و استفاده درست از امکانات است.

خوابگاه تهران

خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران و دیگر شهرها دارای وسایل و امکانات مشابهی هستند که ساکنین با پرداخت هزینه های مشخص به عنوان اجاره بها و پول پیش بدون هیچ محدودیتی می توانند از این امکانات استفاده کنند. به طور کلی امکانات ارائه شده در خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه جزء بیت المال محسوب می شود و نحوه ی بهره گرفتن از آن بسیار اهمیت دارد. البته باید توجه داشت که اموال موجود در خوابگاه دو دسته هستند:

اموال شخصی ساکنین خوابگاه:

هرکدام از دانشجویان و غیردانشجویان که ساکنین خوابگاه تلقی می شوند، در هنگام ورود به خوابگاه وسایل و امکاناتی را با خود به همراه می آورند. گاهی این وسایل با کسب مجوز از اداره امور خوابگاه ها و سرپرست خوابگاه ممکن است برقی باشد. مانند وسایل گرمایشی، اتو، سماور برقی، سشوار و... که در اکثر اتاق های موجود در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه دخترانه و پسرانه حداقل یکی از این موارد مشاهده می شود.

پانسیون تهران
اموال عمومی در خوابگاه:

اموال عمومی بر خلاف اموال شخصی جزء امکانات و وسایل خوابگاه محسوب می شوند که برای سالیان زیادی مورد استفاده ی بسیاری از ساکنین قرار می گیرند. این امکانات به هر اندازه که سالم و شیک تر باشند، پوینت مثبتی برای جذب متقاضیان خوابگاه کارمندی تهران و خوابگاه دانشجویی محسوب می شوند. این دسته از امکانات طیف وسیع تری از وسایل را در بر می گیرد. زیرا تمام وسایل و امکانات مورد استفاده ی ساکنین از این دست از امکانات هستند. از جمله این وسایل می توان به تخت ها، کمدها، آینه های قرار داده شده در سالن های ساختمان خوابگاه، وسایل قرار داده شده در آشپزخانه مانند اجاق گاز، سینک های ظرفشویی، آبچکان، سایر وسایل قرار داده شده در سرپرستی که ساکنین خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی می توانند از آن استفاده کنند مانند اتو، جاروبرقی و... در دسته ی اموال خوابگاه پسرانه و دخترانه قرار می گیرند.

اقامتگاه کارمندی
استفاده از اموال عمومی و شخصی در خوابگاه:

نکته قابل توجه در رابطه با امکانات موجود در خوابگاه، نحوه ی استفاده از آن است. به طوری که استفاده از وسایل هم اتاقی باید با رضایت کامل وی باشد. همچنین استفاده از امکانات و وسایل ارائه شده در خوابگاه باید به درستی باشد. به طوری که به وسیله آسیب نرسد تا بقیه ساکنین نیز بتوانند برای مدت زیادی از آن استفاده کنند. در ضمن ساکنین خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه باید توجه داشته باشند که هرگونه جابجايي يا انتقال اموال عمومي در خوابگاه توسط دانشجویان و دیگر ساکنین ممنوع است. دانشجويان ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران و دیگر شهرها باید توجه داشته باشند که اجازه دخالت در امور تأسيساتي را ندارد و لازم است مشکل را به صورت كتبي و شفاهي به مسئول خوابگاه اعلام نمايد.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها