اقامت در خوابگاه را سخت نگیرید!

بشرا یعقوبیان 1399/01/02 تعداد بازدید:‌ 271 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

اقامت در خوابگاه را سخت نگیرید!
داشتن تصور نادرست از شرایط خوابگاه:

بعضی از خانواده ها تنها جهت جلوگیری از اقامت فرزند خود در خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه در تهران و سایر شهرها، در صورت توان به شهری مهاجرت می کنند که فرزندشان در دانشگاه آن شهر پذیرفته شده است و یا برای کار عازم این شهر شده است. به دردسر افتادن خانواده ها و همچنین دریغ کردن دانشجویان و کارمندان از اقامت در خوابگاه و تجربه زندگی شیرین خوابگاهی نشان از وجود پیش زمینه های منفی در مورد زندگی خوابگاهی در اجتماع دارد. در بیشتر موارد این نگرانی ها و وسواس های فکری توجیه قابل قبولی ندارد. زیرا مواردی هستند که خوابگاه را به یک اقامتگاه امن برای ساکنین تبدیل کرده است. برای مثال به این مسأله باید توجه کرد که مسئولین خوابگاه دخترانه و  پسرانه در دیگر کلان شهرها به طور قابل توجهی در پذیرش ساکنین حساسیت های لازم را به کار می گیرند. در نتیجه دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه  پسرانه و اقامتگاه دخترانه تهران می توانند با خیال آسوده، از اقامت در خوابگاه لذت ببرند. یکی از ترس هایی که ساکنین در اوایل اقامت با آن روبه رو هستند، ترس از شروع زندگی مستقل از خانواده است. این ترس نیز منشاء گرفته از استرس های والدین است.

پانسیون تهران

واقعیت زندگی در خوابگاه:

بدون تردید تنها دوره ی فان و جذاب زندگی، همان دوران تحصیل در مقطع کارشناسی و دوران اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی و خوابگاه های روزانه است. شاید مهمترین دلیل که این دوره از زندگی را به دوران جذابی تبدیل کرده است، عدم وجود مسئولیت های سنگین بر دوش دانشجویان است. به طوری که اکثر ساکنین خوابگاه دخترانه  و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها در طی این دوره وظیفه ای مهم تر از درس خواندن ندارند. همین مورد یکی از جذابیت های زندگی در خوابگاه است. از دیگر واقعیت های جذاب زندگی در خوابگاه، همراه و هماهنگ شدن با دوستانی است که شاید از نظر مسافت، فرهنگ، زبان، مذهب و... فرسنگ ها با یکدیگر فاصله داشته باشند و از هر جهت باهم متفاوت باشند. پانسیون تهران

به جرأت می توان گفت که زندگی در خوابگاه های خودگردان و دولتی، تمام مرزهای ساخته ی ذهن محدود بشر را بر می دارد و تنها ملاک ساکنین برای همدلی و همراهی، ویژگی ها و خصوصیات انسانی می باشد که از هرگونه تعصب به دور است. یکی دیگر از واقعیت های جذاب و دوست داشتنی زندگی در خوابگاه ها دخترانه و اقامتگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها این است که از ساکنین خود یک آشپز ماهر می سازد، حتی اگر فرد تا قبل از اقامت در خوابگاه قادر به درست کردن یک نیمروی ساده هم نبوده باشد. همچنین جو موجود در خوابگاه رعایت نظم شخصی و زندگی اجتماعی را به فرد تحمیل می کند. سازگاری با محیط برای تمام موجودات زنده مستلزم صرف زمان است. تطابق با فضای غریب و هماهنگ شدن با افراد جدید به مدت زمان مناسب وابسته است. اما خوشبختانه پس از طی کردن یک دوره خاص که برای هرکس ممکن است متفاوت باشد، ساکنین وارد روزهای شاد در بین دوستان و محیط جدید زندگی خود خواهند شد.

اقامتگاه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها