افزایش کیفیت فضای خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/06/19 تعداد بازدید:‌ 241 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

افزایش کیفیت فضای خوابگاه دخترانه

زندگی در خوابگاه دخترانه

تجربه شروع زندگی مستقل در خوابگاه دخترانه تهران می تواند در شروع برای هر کسی تجربه ای متفاوت باشد. با ساکن شدن در خوابگاه زندگی شکل  شمایلی جدید به خود می گیرد. قرار گرفتن در جمع هم سالان و دوستان می تواند لذت خاص خود را داشته باشد. دورهمی های شبانه، گپ و گفت های دوستانه، تفریحات دسته جمعی، درس خواندن های هماهنگ شده، درددل کردن های گاه و بیگاه و هزاران تجربه ی دیگر خوابگاهی می توانند بسیار لذت بخش باشند. با تمامی این تفاسیر برخی خصوصیات خوابگاه پسرانه تهران می تواند برای ساکنینش غیرقابل تحمل باشد. فضای محدود پانسیون و خوابگاه می تواند یکی از این موارد آزار دهنده برای ساکنین آن باشد. نحوه ی برخورد افراد با این فضای محدود و تلاش در بهتر جلوه دادن آن می تواند بسیار موثر باشد.

خوابگاه پسرانه در تهران

چگونه فضای خوابگاه بهتر نشان دهیم

با ورود به خوابگاه دیگر از فضای بزرگ خانه خبری نیست. اکنون باید فضای اتاق خود را با چندین نفر دیگر شریک شویم. بسیاری از افراد از این اتفاق خوشحال هستند. با دوستان خود در یک اتاق زندگی می کنند و لحظات خوشی را با یکدیگر سپری می کنند. با این وجود برخی از افراد از کمبود کیفیت فضای خوابگاه گله مند هستند. اگرچه برخی از پارامترهای تاثیرگذار بر فضای خوابگاه تحت کنترل مسئولین اقامتگاه پسرانه و دخترانه است. اما ساکنین اتاق ها خود نیز می توانند با انجام برخی کارهای ساده در افزایش بهبود کیفیت فضای اتاق خود موثر باشند. در اینجا به چند مورد ساده اشاره می شود:

نور را به اتاق خوابگاه دعوت کنید!

بسیاری از اتاق های پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها، حداقل یک پنجره دارند. همان اندازه که چشم برای بدن ضروریست، وجود پنجره و نورگیر برای فضای زندگی لازم و ضروری است. بنابراین چنانچه در اتاق خود در پانسیون پسرانه تهران پنجره دارید هرگز آن را با پرده های ضخیم و یا روزنامه نپوشانید. وجود نور در یک فضا می تواند آن را چندین برابر بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. از طرفی دیگر چنانچه در اتاقی ساکن هستید که فاقد پنجره است می توانید با نورپردازی مناسب و استفاده از لامپ های مناسب و پر نور، اتاق را چندین برابر بزرگتر نشان دهید.

خوابگاه دخترانه در تهران

استفاده از اکسسوری های مناسب در خوابگاه

به هر وسیله جانبی که در دکوراسیون یک محل برای زیباتر کردن و بهتر جلوه دادن آن محل استفاده می شود، اکسسوری دکوراسیون گفته می شود. تابلو های دیواری، شمع، گلدان، انواع چراغ و آباژور و بسیاری موارد دیگر می توانند تزئینات مناسبی برای اتاق پانسیون پسرانه تهران باشند. با قرار دادن این اکسسوری ها در اتاق فضای آن دلباز و آرامش بخش به نظر می رسد. نکته قابل توجه در این مورد استفاده از اکسسوری مناسب اتاق است. چنانچه اتاق کوچک باشد استفاده از اشیاء و یا تابلوهای بزرگ برای تزئین اتاق نه تنها موثر نیست بلکه می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

استفاده از رنگ های روشن برای فضای اتاق 

رنگ های روشن فضاها را بزرگتر از آنچه هستند نشان می دهند. دو اتاق یک اندازه با دو رنگ دیوار تیره و روشن با ابعاد متفاوتی به نظر می رسند. استفاده از رنگ سفید برای دیوارها در فضاهای کوچک می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. دیوارهای سفید مانند آینه عمل می کنند و فضاهای درون خود را بزرگتر و روشنتر جلوه می دهند. این امر در مورد پرده ها و روتختی های مورد استفاده در اتاق ها نیز صدق می کنند. انتخاب رنگ روشن برای این موارد نیز می تواند در افزایش کیفیت فضای خوابگاه دخترانه تهران بسیار موثر باشد.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها