اصل نظافت شخصی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/03/24 تعداد بازدید:‌ 320 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

اصل نظافت شخصی در خوابگاه
رعایت نظافت در خوابگاه دانشجویی:

انسان ها برای ادامه زندگی خود نیازمند تامین یکسری نیازهای اولیه خود هستند. علاوه بر نیازهایی نظیر خوراک و پوشاک، مسکن نیز از نیازهای اولیه و بسیار حیاتی برای ادامه بقای حیات انسان هاست. در این میان یکسری از افراد خود دارای منزل شخصی بوده و یکسری دیگر از انسان ها در مکان ها منازل اجاره ای، هتل ها، مسافرخانه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دخترانه و پسرانه زندگی می کنند. هنگامی که افراد در مکان هایی نظیر خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند به دلیل آنکه تراکم جمعیت در این مکان ها بیشتر از زمانی است که افراد در منزل شخصی خود هستند، رعایت اصول بهداشتی بیش از پیش دارای اهمیت است.

خوابگاه دخترانه

علاوه بر نظافت و پاکیزگی محل زندگی نظیر نظافت اتاق و سالن های خوابگاه پسرانه تهران، نظافت و بهداشت سرویس های بهداشتی که در تامین سلامت افراد ساکن در خوابگاه ها بسیار اهمیت دارد، رعایت نظافت شخصی نیز برای تامین سلامت خود و سایر افراد ساکن در خوابگاه ها و پانسیون دخترانه تهران دارای اهمیت است. منظور از نظافت شخصی هرگونه کاری است که موجب افزایش بهداشت و پاکیزگی خود ما و متعاقب آن محیط زندگی ما می گردد. در این جا به چند مورد از بینهایت موارد رعایت نظافت شخصی در خوابگاه دانشجویی در تهران اشاره می شود:

دوش روزانه: تمامی افراد ساکن در خوابگاه ها و پانسیون ها بطور روزانه از محل اقامت خود خرج شده و به دانشگاه، محل کار و مکانهای دیگری می روند. این امر سبب میگردد در زمان مراجعه به خوابگاه حتما نیاز به گرفتن دوش روزانه جهت تامین سلامت خود و سایر افراد ساکن در اینگونه اقامتگاه ها باشند.

پانسیون در تهران

تعویض لباس های بیرون: برخی از افراد یکسری عادات غیربهداشتی نظیر تردد با لباس خارج از خوابگاه دخترانه در تهران، در داخل خوابگاه را دارند. این امر سبب انتشار آلودگی در سطح محل زندگی و همچنین آزار سایر افراد ساکن در آنجا می گردد.

شستن دست ها و پاها قبل از رفتن به اتاق: تحقیقات دانشمندان عرصه سلامت نشان داده است که دست ها یکی از عوامل مهم در انتشار انواع آلودگی ها هستند. بر همین اساس افراد ساکن در پانسیون پسرانه و خترانه می بایست قبل از رفتن به اتاق محل اقامت خود دست ها و پاهای خود را مرتب با آب و صابون بشویند.

مسواک زدن: شاید در ابتدا بنظر برسد که مسواک زدن یک امر کاملا شخصی است. این مساله زمانی صادق است که ما به تنهایی در یک مکان زندگی کنیم. اما زمانی که ما در مکانی جمعی نظیر خوابگاه در تهران و هر شهر دیگری با یکسری دیگر از افراد زندگی میکنیم، دیگر در اصل مساله ای بسیار شخصی نظیر مسواک زدن ما به دیگران نیز ارتباط خواهد داشت. زیرا در صورتی که فردی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکند بوی بد دهانش موجب آزار و اذیت سایر افراد ساکن در آن مکان می گردد.

خوابگاه پسرانه در تهران

عدم استفاده از وسایل شخصی دیگران: گاهی استفاده از برخی وسایل دیگران نظیر میز مطالعه، خودکار، بشقاب، کیف و ... بلامانع و بدون مشکل است. اما برخی از وسایل نظیر لیوان، حوله، لباس، پتو، متکا، ریش تراش، لوازم آرایشی و بسیاری موارد دیگر وسایلی بسیار شخصی بوده و هرکسی باید برای خود آنها را داشته باشد. هرگز نباید در پانسیون تهران و دیگر شهرها به بهانه آنکه من انسان حساسی نیستم از وسایل شخصی دیگران استفاده و یا وسایل شخصی خود را در اختیار دیگران قرار دهیم.

رعایت مواردی که در بالا ذکر گردید در خوابگاه های دانشجویی و پانسیون های کارمندی سبب ارتقای سلامت افراد ساکن در آنجا می گردد. از طرف دیگر رعایت نطافت شخصی به نوعی احترام به سایر هم اتاقی ها و هم خوابگاهی های ساکن در محل اقامت ماست.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها