اسکان مهمان در اقامتگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/06/08 تعداد بازدید:‌ 552 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

اسکان مهمان در اقامتگاه دخترانه تهران

حضور مهمان در اتاق اقامتگاه دخترانه تهران

اقامتگاه دخترانه تهران و سایر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی، محل اقامتی برای افراد مشخص و از قبل تعین شده است. اقامت در خوابگاه و پانسیون مانند اقامت در منزل شخصی نیست که افراد مختلف به راحتی در آن رفت و آمد داشته باشند. خوابگاه دانشجویی و انواع پانسیون کارمندی معمولا دارای قوانین مشخصی برای اسکان مهمانان هستند. صرف نظر از قوانین مختلفی که در خوابگاه های موجود در سطح شهر تهران و سایر شهرها وجود دارد، در هیچ خوابگاه و پانسیونی مهمانان اجازه ورود و خروج بدون هماهنگی را ندارند. ممکن است این قوانین در نگاه اول آزار دهند و سختگیرانه به نظر برسند. اما واقعیت امر این است که لحاظ کردن چنین قوانینی از طرف مسئولین خوابگاه پسرانه و دخترانه، بیش از همه به نفع ساکنین اینگونه مکان هاست.

خوابگاه دخترانه تهران

ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها عموما افرادی هستند که دارای برنامه های شخصی فشرده می باشند. این افراد از طرفی دانشجو هستند و یا اینکه در یک شرکت و اداره دولتی و غیردولتی مشغول به کار می باشند. و از طرفی دیگر معمولا برای اوقات فراغت خود در پانسیون کارمندی و دانشجویی، برنامه های مشخص و فشرده ای دارند. به همین دلیل وجود یک فرد خارجی در اتاق که به عنوان مهمان یکی از هم اتاقی ها حضور دارد، ممکن است برنامه های سایر افراد را به هم بریزید. بطور مثال در اتاقی که قانون ساعت خاموشی وجود دارد ممکن است بخاطر حضور مهمان این قانون نادیده گرفته شود. همین مساله می تواند موجب آزار و اذیت یک یا چند نفر دیگ از افراد اتاق شود.

خوابگاه پسرانه

اتاق مهمان، بهترین مکان برای اسکان مهمانان اقامتگاه دخترانه تهران

بسیاری از انواع خوابگاه تهران و سایر شهرها، دارای اتاق مهمان هستند. اتاق مهمان در همان اوایل تاسیس خوابگاه به منظور اسکان مهمانان در آنجا، تعبیه می شود. افرادی که در اتاق مهمان در اقامتگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها اقامت موقت دارند، لزومی به داشتن آشنا و دوست در خوابگاه ندارند. این افراد می توانند به مسئولین مربوطه در خوابگاه و پانسیون دانشجویی مراجعه کنند و مجوز اسکان در اتاق مهمان را دریافت کنند. لازم به ذکر است که عموما برای حضور مهمانان در اتاق مهمان از طرف مسئولین خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه، مبالغی در نظر گرفته می شود. همچنین اسکان مهمان در اتاق مهمان دارای یکسری قوانین خاص است که به نهاد نظارت بر خوابگاه بستگی دارد. بطور مثال در برخی از خوابگاه های دانشگاه های دولتی تنها به دانشجویان سایر دانشگاه های دولتی و یا افراد فارغ التحصیل خود، در خوابگاه و اتاق مهمان آن اسکان می دهند.

خوابگاه دانشجویی

دلایل مخالفت با حضور مهمان در اقامتگاه دخترانه تهران

مسئولین تعداد زیادی از خوابگاه دولتی و غیر دولتی با اسکان موقت مهمان در اقامتگاه دخترانه و پسرانه مخالف هستند. این افراد عموما دلایل مشخص و گاها منطقی برای این مخالفت خود بیان می کنند. در ادامه با تعدادی از دلایل افراد برای مخالفت با عم حضور مهمان در اقامتگاه اشاره می شود. این دلایل عبارتند از:

  • حضور مهمان در خوابگاه دانشجویی موجب بر هم خوردن برنامه های افراد ساکن در اتاق می شود.

  • معمولا افرادی که به عنوان مهمان به پانسیون پسرانه و دخترانه می آیند با قوانین کلی خوابگاه آشنا نبوده و موجب اذیت و آزار سایرین می شوند.

  • ممکن از هم اتاقی های فردی که به خوابگاه مهمان دعوت کرده است از این کار راضی نباشند ولی بخاطر رعایت شرط ادب این مساله را بروز ندهند. 

  • فردی که به عنوان مهمان به اقامتگاه دانشجویی و کارمندی می رود ممکن است از نظر اخلاقی مشکل داشته باشد و ایجاد ناهنجاری کند.

  • ساکنین یک اتاق یا سویت در پانسیون و خوابگاه معمولا شناخت خوبی از یکدیگر دارند و به یکدیگر اعتماد می کنند. اما این مساله در مورد یک فرد مهمان در اقامتگاه تهران صادق نیست.

  • حضور یک فرد مهمان در اتاق یک خوابگاه دانشجویی علاوه بر مسایل فکری و روانی، هزینه مالی قبل توجهی نیز بر ساکنین تحمیل می کند. 

پانسیون دخترانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها