استعمال دخانیات در اقامتگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/04/17 تعداد بازدید:‌ 246 دسته‌بندی: اقامتگاه

استعمال دخانیات در اقامتگاه پسرانه تهران

استعمال دخانیات و مضرات آن برای سلامتی

کمتر کسی را می توان یافت که از مضرات هولناک استعمال دخانیات از جمله سیگار و قلیان بر سلامت بدن بی خبر باشد. همه ما می دانیم که استعمال دخانیات به معنی وارد کردن هزاران ماده سمی مختلف به ریه ها و متعاقبا به سایر اعضای بدن است. محققان 5 هزار ماده سمی مختلف را در دود سیگار و قلیان شناسایی کرده اند. فقط چند عدد انگشت شمار از این مواد برای به خطر انداختن سلامتی فکر استعمال کننده کافی می باشد. متاسفانه امروزه با مصرف بالای دخانیات در بین جوانان و از جمله ساکنین اقامتگاه پسرانه تهران مواجه هستیم. جوانانی که باید بدن خود را مانند یک سرمایه با ارزش تلقی کنند، آن را به دست سموم موجود در دود سیگار و قلیان می سپارند.

اقامتگاه پسرانه

تحقیقات بسیاری ارتباط مستقیم سیگار و قلیان را با بیماری های ریوی، قلبی، سرطان های مربوط به دهان و حلق، انواع نازایی ها، بیماری های کبدی و کلیوی و غیره به اثبات رسانده اند. متاسفانه قسمت هولناک ماجرا این است که دود سیگار حتی برای سایر افراد غیر سیگاری که در معرض آن هستند نیز خطرناک است. به همین جهت در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشور ما، محدودیت هایی برای استعمال سیگار و قلیان در مکان های جمعی وجود دارد. خوابگاه و اقامتگاه پسرانه در تهران یکی از آن مکان هایی است که در آن به شدت نسبت به استعمال سیگار و قلیان حساسیت وجود دارد. در بسیاری از انواع اقامتگاه خودگردان و دولتی، بسته به قوانین مرکزی که خوابگاه زیر نظر آن اداره می شود، قوانین مقداری متفاوت هستند.

خوابگاه تهران

قوانین مربوط به استعمال دخانیات در اقامتگاه پسرانه تهران 

اقامتگاه پسرانه تهران بسته به اینکه زیر نظر چه سازمان و ارگانی اداره می شود، دارای قوانین خاصی می باشد. اما می توان ادعا کرد که همه انواع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی بر سر ممنوعیت استعمال دخانیات اتفاق نظر دارند. بسیاری از آنها با مشاهده چنین عملی فرد را مستقیما به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی می کنند. برخی دیگر از خوابگاه خودگردان در صورت مشاهده فردی که دخانیات استعمال می کند ممکن است برای وی جریمه های مختلف در نظر بگیرند. بهرحال صرف نظر از قوانین و مقررات مربوطه، استعمال دخانیات در پانسیون پسرانه و دخترانه را می توان به نوعی نقض حقوق دیگران به شمار آورد. زیرا این کار موجب می شود که سلامتی سایر افراد در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها با تهدید روبرو شود.

اقامتگاه پسرانه تهران

استعمال دخانیات علاوه بر مضرات و تهدیداتی که برای سلامتی افراد دارد، یک شروع برای دچار شدن به انواع اعتیاد به شمار می آید. بسیاری از افرادی که به راه خوف آور اعتیاد کشیده شده اند، در ابتدا استعمال دخانیات را شروع کرده اند. به همین جهت حساسیت بالای مقامات و مسئولین خوابگاهی برای جلوگیری از استعمال سیگار و قلیان به نوعی پیشگیری از دچار شدن جوانان به دام اعتیاد به مواد مخدر نیز به شمار می آید. یکی از مواردی که مخصوصا دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و پسرانه باید به آن آگاه باشند، امکان از دست دادن فرصت های شغلی در اثر استعمال دخانیات است. علاوه بر ادارات دولتی که حساسیت زیادی به عدم استعمال دخیانیات از طرف کارمندان خود دارند، بسیاری از شرکت های خصوصی نیز این را خط قرمز خود به حساب می آورند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها