از خوابگاه حصار نسازید!

بشرا یعقوبیان 1399/01/23 تعداد بازدید:‌ 227 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

از خوابگاه حصار نسازید!
قدم اول برای آشنایی با حقوق خود:

زندگی در خوابگاه مرحله حساس و مهمی است که دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرهای دیگر تجربه خواهند کرد. بدون مبالغه می توان گفت که زندگی خوابگاه مهم ترین قدم در شناخت حقوق شهروندی خود است. زیرا طی این دوره است که می توان تبعیض در جامعه را درک و یا تجربه کرد.

آزادی خود را محدود به تجربیات کوچک نکنید:

اصولا انسان برای ملاقات با افراد جدید و امتحان کردن چیزهایی که قبلا با آن ها روبه رو نشده است، هیجان زده است. بدیهی است فرد با زندگی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی با شرایط و اتفاقاتی روبه رو می شود که هرگز تصور نکرده ممکن است روزی به اجبار یا به اختیار آن را امتحان کند. یا هرگز تصور نکرده است که در طی دوران تحصیل یا کار، فرصتی برای امتحان آن پیدا کند. اما زندگی در یک خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران می تواند بهترین و مناسب ترین فرصت برای ماجراجویی باشد. اتفاقاتی که در جمع دوستان و هم اتاقی ها رخ می دهد، دشواری دوری از خانه را نه تنها قابل تحمل می کند، بلکه لحظات خاطره انگیز و شیرینی را برای فرد خلق می کند. اما در این مسیر باید اصول و قواعد زندگی اجتماعی را رعایت کرد.

خوابگاه تهران

برای تجربه ی یک اقامت فوق العاده، باید مواظب رفتارهای اجتماعی باشیم. زیرا بدون تردید زندگی در جمع افرادی با فرهنگ ها و خصوصیات اخلاقی متفاوت دارای مزایای زیادی است که تاثیرات بلند مدتی بر زندگی فردی و اجتماعی خواهد داشت. با این حال در طی اقامت در پانسیون دخترانه و اقامتگاه  دانشجویی پسرانه، ممکن است با افرادی مواجه شوید که برای شما قابل درک نباشند و در عمل نتوانید ارتباط خوبی با آن ها برقرار کنید، پس طی اقامت در خوابگاه های خودگردان و دولتی پذیرای اختلاف در سلیقه ها باشید. همچنین روابط خود را گسترش دهید و تعامل خود را به ساکنین خوابگاه محدود نکنید. بهترین توصیه برای کسانی که قرار است زندگی در خوابگاه را تجربه کنند، آینده نگری است. مضمون این جمله بسیار ساده است. هر فرد در اجتماع برای آن که بتواند بهتر زندگی کند، باید بیشتر به اختلاف نظر خود با دیگران احترام بگذارد.

پانسیون تهران

نباید منتظر بود که شرایط زندگی در خوابگاه به خوبی شرایط زندگی در خانه باشد. اگرچه با کمی انعطاف و گذشت می توان از خوابگاه دانشجویی دحترانه و پسرانه، خانه ای صمیمی و سرشار از لحظه های خوب ساخت. برای مثال اگر برای یک یا چندبار در طول ترم یکی از هم اتاقی ها نیاز دارد تا ساعتی از شب بیدار باشد و به نور نیاز دارد، نباید به او سخت گرفت. بلکه باید از خود انعطاف نشان داد و به او فرصت داد تا در آینده بتوان روی همدلی و گذشت او حساب باز کرد.

از خوابگاه برای خود حصار نسازید:

انجام تفریحات و کارهای ساده می تواند باعث ایجاد ارتباطات و تعاملات صمیمی و ماندگار در بین هم اتاقی ها شود. باید توجه داشت ساختن فضایی صمیمی و راحت در خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه تهران به میزان صبر، گذشت و همدلی اعضاء اتاق بستگی دارد و می تواند تجربه ای شاد و شگفت انگیز باشد. به یاد داشته باشید که روزهای خوابگاه و چهار سال عمر که در آن صرف می شود، بسیار با ارزش است. بهترین راه برای بهره مند شدن از این نعمت، چشیدن طعم استقلال و تجربه آزادی است.

اقامتگاه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها