ارزش های مشترک در اقامتگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/02/06 تعداد بازدید:‌ 240 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

ارزش های مشترک در اقامتگاه دخترانه تهران

متخصصان حوزه های مختلف انسان شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی و فلسفه هر یک تعریف مجزایی برای کلمه ارزش ارائه کرده اند. هر یک از این حوزه ها براساس حیطه فعالیت خود و تعابیر مختلفی که در این حیطه از انسان شده است، ارزش را تعریف نموده و تعدادی از آن را به انسان نسبت داده اند. بطور کلی با یک دید بی طرفانه می توان ارزش را هر متغییری به شمار آورد که انسان ها اهداف زندگی خود را بر آن اساس تعریف می کنند. برای برخی از انسان ها بزرگترین ارزش زندگی، پول و مادیات است. این درحالیست که عده ای دیگر ارزش های والای انسانی از جمله حق و عدالت را ارزش و سرمشق زندگی خود قرار می دهند. ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران نیز بدون شک هر یک برای خود ارزش هایی را دارا هستند که مسیر زندگی آنها را مشخص می کند.

اقامتگاه دخترانه تهران

چه ارزش هایی در بین ساکنین اقامتگاه دخترانه مشترک هستند؟

همانگونه که گفته شد انسان ها هر یک در زندگی خود ارزش هایی را دنبال می کنند که به زندگی آنها معنا می بخشد. هر ارزشی هرقدر هم که والا و بزرگ باشد مادامی که برای فردی معنا به همراه نیاورد ارزش آن فرد به شمار نمی رود. با وجود دارا بودن ارزش های شخصی، همواره در جوامع مختلف یکسری ارزش مشترک نیز یافت می شوند. این ارزش ها در بین افراد آن جامعه مشترکا معنای خاصی را تداعی می کنند. اقامتگاه دخترانه تهران نیز به عنوان جامعه ای با تعداد مختلفی از افراد، دارای ارزش های مشترک است. ارزش های مشترک در اقامتگاه دخترانه برای تمامی ساکنین آن اقامتگاه معنا و مفهوم خاصی را به دنبال دارد. این ارزش های مشترک گاهی به حدی همه گیر و ارزشمند می شوند که به نوعی هنجار مشترک در اقامتگاه دانشجویی دخترانه تبدیل می شوند. 

اقامتگاه دخترانه تهران

ارزش های مشترک در اقامتگاه دخترانه تهران انواع مختلفی دارند. در این میان ارزش های مرتبط با آسایش و آرامش ساکنین اقامتگاه دخترانه از جایگاه خاصی برخوردار هستند. در واقع می توان گفت که در یک مکان جمعی نظیر اقامتگاه در تهران و سایر شهرها، سلب آسایش افراد از طرف تعدادی از ساکنین که سهل انگارانه به آرامش دیگران نگاه می کنند، معظل بزرگی به شمار می آید. در چنین شرایطی است که هنجارها و ارزش های مشترک مانند ارزش برقراری سکوت در ساعات خاص شبانه روز به امری لازم و ضروری بدل می شود. یکی دیگر از ارزش هایی که اکثریت قریب به اتفاق ساکنین خوابگاه بر آن اصرار می ورزند، ارزش مربوط به بهداشت در اقامتگاه دخترانه می باشد. 

اقامتگاه دخترانه تهران

احترام به ارزش های مشترک در اقامتگاه دخترانه تهران

همانگونه که شاره شد در بین مکان هایی جمعی که خوابگاه در تهران یکی از آنها به شمار می آید، وجود ارزش و هنجار مشترک یکی از الزامات است. در مکان هایی نظیر اقامتگاه که ساکنین بصورت مشترک زندگی می کنند، تنها راه برقراری نظم، احترام به قوانینی است که گاها بصورت هنجار و ارزش نمود می یابند. در واقع بسیاری از سازمان ها و نهادهایی که در سرتاسر دنیا به موفقیت های چشم گیر رسیده اند، در اولین قدم های خود در راه موفقیت کارکنان و اعضای خود را ملزم به احترام به ارزش های مشترک سازمانی نموده اند. بدون شک خوابگاه و اقامتگاه هم از این قاعده مستثنی نیست. اقامتگاه دخترانه در تهران دارای ارزش هایی است که فلسفه زندگی جمعی و حفظ آرامش ساکنین را در خود جای داده است. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها