ارتباط بین خوابگاه و آسیب های فکری

بشرا یعقوبیان 1398/08/18 تعداد بازدید:‌ 228 دسته‌بندی: خوابگاه کارمندی

ارتباط بین خوابگاه و آسیب های فکری
عادات مضر در زندگی خوابگاهی:

درروزهای نخست که متقاضیان در خوابگاه اقامت داده می شوند، به علت نبود برنامه ریزی مشخص و یا عدم رعایت نظم و نظافت در محیط  عمومی خوابگاه و اتاق ها با بی نظمی بسیاری روبرو می شوند. به طوری که ساکنین هر کدام ظرف های خود را می شویند ولی اتاق همچنان نامنظم و کثیف می ماند. یکی از خصلت های بارز بشری خو گرفتن به عادات ناسالم است. به ویژه در فضا و اجتماعاتی مانند خوابگاه دخترانه و پسرانه که زمینه ساز ایجاد ارتباطات گسترده است، آشنا شدن ساکنین به اینگونه عادات به شدت مشهود است. به طوری که پس از یک ترم زندگی در خوابگاه مشاهده می شود که اکثر ساکنین به ویژه ساکنین اتاق هایی که روابط صمیمی و دوستانه در بین آنان حکمفرما است، بسیاری از آن ها به دیر خوابیدن و بیدار ماندن تا نزدیکی های صبح عادت کرده اند و بعضی از ساکنین خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران و سایر شهرها حتی از بی خوابی رنج می برند. به طوری که در طول روز و حتی زمانی که سر کلاس یا در محل کار خود هستند، ظاهری خسته دارند که این امر ممکن است بر تعاملات روزمره ی آنان اثر منفی داشته و روابطشان با اطرافیان و جامعه را به حداقل برساند. در موارد شدیدتر ممکن است جوانان ساکن در خوابگاه خودگردان و دولتی در بیشتر زمان روزمره حالت عصبی داشته باشند. مسئله مشخص نبودن قوانین نظم و نظافت زمان خواب و . . . . در محیط خوابگاه است .

خوابگاه تهران

تغییرات بر اثر بی خوابی و شب بیداری در رفتارها و ارتباطات صمیمی نیز اثر منفی خواهد داشت. به ویژه برای نسل امروز در طی زمانی که تلاش دارد خود را با زندگی مستقل تطبیق دهد، ارتباط با اعضای خانواده کمرنگ خواهد شد. هرچند این موضوع ممکن است مقطعی باشد و بعدها ساکنین خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه تلاش خواهند کرد با عادات و قوانین خانه پدری عجین شوند. اما در این برهه از زمان کمرنگ شدن و از بین رفتن رابطه عاطفی برخی از ساکنین خوابگاه و اقامتگاه دخترانه و پسرانه با اعضای خانواده و تبدیل آن به رابطه ای سرد مسالمت آمیز از دیگر اثرات نامطلوب اعتیاد به عادات ناسالم در خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه در تهران و سایر شهرها است.

خوابگاه پسرانه
هویت ساکنین خوابگاه:

تمام ساکنین خوابگاه از محیط های کوچکتری آمده اند. این محیط می تواند خانه یا شهر آنان باشد. به همین دلیل یک خوابگاه هرچند کوچک چندین فرهنگ بومی را در خود جای خواهد داد که اوایل تقریبا تمام ساکنین تلاش دارند فرهنگ و رسوم بومی خود را حفظ کنند. این تلاش در حفظ هویت اصلی عموما ناکام می ماند. زیرا وجود دوستانی از سایر فرهنگ های بومی ایران در طول مدت اقامت در یک خوابگاه یا پانسیون خودگردان تهران یا خوابگاه دولتی خواسته یا ناخواسته بر طرز فکر و رفتارها و عادات فرد تاثیر خواهد گذاشت. نوع این تاثیرات به انتخاب های فرد مربوط می شود. به همین دلیل ممکن است منفی یا مثبت و مخرب یا سازنده باشند. اما می توان با یقین گفت که تقریبا هیچ یک از ساکنین خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی و کارمندی بدون تغییر در نگرش و رفتار خوابگاه را ترک نخواهد کرد. البته به هراندازه که مدت اقامت در خوابگاه بیشتر باشد، میزان تاثیر آن بر ساکنین نیز بیشتر خواهد بود.

پانسیون تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها