اختلاف طبقاتی در پانسیون و خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/03/26 تعداد بازدید:‌ 211 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

اختلاف طبقاتی در پانسیون و خوابگاه
مشکلات اقتصادی در خوابگاه:

مشکلات اقتصادی و مسائل مربوط به آن از عمده موارد درگیر کننده افراد در نقاط مختلف جهان است. در کشور ما با افزایش چشمگیر مشکلات اقتصادی این امر بیش از پیش در میان است. در خوابگاه پسرانه در تهران و سایر نقاط این امر می تواند مشکلات فراوانی با خود به همراه داشته باشد. افراد براساس نوع تربیت و یا فرهنگی که با آن بزرگ شده اند نسبت به تفاوت های دیگران با خود، واکنش های مختلفی نشان می دهند. بطور مثال گاهی فردی ابتدا به توانایی مالی دیگران نگاه می اندازد و سپس تصمیم می گیرد که با او چه رفتاری داشته باشد. در پانسیون دخترانه تهران و دیگر مکانهای زندگی جمعی این امر می تواند بسیار مشکل آفرین باشد.

خوابگاه

در خوابگاه و پانسیون های دخترانه و پسرانه افراد از نقاط مختلف گرد یک آمده اند. بدون شک هریک از این افراد با فرهنگ ها و میزان توانایی مالی مختلفی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. گاهی گذران زندگی برای یک نفر با توانایی مالی پایین در خوابگاه بسیار دشوار بوده در حالیکه فرد دیگری در همان اتاق و خوابگاه دخترانه تهران هیچ مشکلی در این زمینه ندارد. این امر سبب میگردد که توجه به تفاوت ها و درک یکدیگر در چنین مواردی بیش از پیش اهمیت داشته باشد.

تاثیر اختلاف طبقاتی در خوابگاه بر سلامت روانی ساکنین:

افرادی که در خوابگاهها و پانسیون پسرانه تهران و دیگر شهرها اقامت دارند عمدتا دانشجویان و کارمندانی هستند از اقشار تحصیل کرده جامعه به شمار می روند. این افراد گاهی خود دارای درآمد بوده ولی عمدتا درآمد ندارند و خانوادهایشان هزینه های زندگی آنها را تقبل می کنند. چنین مسائلی سبب می شود که افراد از نظر مالی با یکدیگر متفاوت باشند. گاهی برخی از دانشجویانی که ترم اول دانشگاه هستند سن پایینی داشته و به علت کم تجربگی درک این مسائل مقداری برای آنها دشوار است. در چنین شرایطی افراد هم اتاقی میبایست با درک هرچه بیشتر یکدیگر در حل این تعارضات به یکدیگر کمک کنند.

پانسیون دخترانه

از طرف دیگر افراد ساکن اقامتگاه افرادی هستند که با دور شدن از محیط خانوادگی خود احساس استقلال دارند. این حس استقلال در آنها سبب می شود که تمایل به استقلال مالی نیز داشته باشند و از مصرف کنندگی خود در جامعه حس ناخوش آیندی داشته باشند. از طرف دیگر افرادی که در یک خوابگاه در تهران و یا سایر شهرها با یکدیگر هم خوابگاهی هستند با امکانات مختلفی به خوابگاه می روند. گاهی فردی انواع و اقسام امکانات و تکنولوژی های روز دنیا را با خود به خوابگاه می برد و فرد دیگری در همان اتاق از داشتن امکانات ناچیزی نظیر یک گوشی هوشمند خوب محروم است. این امر سبب کاهش اعتماد بنفس در افراد محرومتر می گردد. این پایین آمدن اعتماد بنفس افراد بر جنبه های مخلف زندگی آنها تاثیر گذار است.

خوابگاه در تهران

یکی از مواردی که اختلاف طبقاتی افراد ساکن پانسیون در تهران بر آن سایه می افکند، پیشرفت تحصیلی دانشجویان است. دانشجویانی که در سطح پایینتری از رفاه هستند وقتی میبینند سایر هم خوابگاهی هایشان از نظر رفاهی بسیار بالاتر از آنها هستند انگیزه خود را برای تلاش کردن در دست یافتن به سطح عالی از تحصیلات از دست می دهند. در چنین مواردی وظیفه دانشگاه ها و خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه است که امکانات لازم را جهت زندگی راحتتر دانشجویان و سایر افراد ساکن در خوابگاه و پانسیون فراهم کنند تا این اختلافات طبقاتی هرچه کمتر به چشم بیاید.

خوابگاه در تهران    دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها