آیین نامه در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/07/29 تعداد بازدید:‌ 303 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه تهران

آیین نامه در خوابگاه دانشجویی
آیین نامه در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی محیط زندگی جمعی از دانشجویان است که برای مدت مشخصی به دلیل تحصیل در دانشگاه مجبور به زندگی در شهری غیر از شهر خود هستند. اقامت داشتن در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه دارای قوانینی است که تمام ساکنین مؤظف به رعایت آن هستند. البته دیگر مسکن های دانشجویی به نام خوابگاه خودگردان و همچنین اقامتگاه و پانسیون در تهران و دیگر شهرها نیز از قوانینی از این دست مستثنی نیستند. در ادامه مطلب به چند مورد مهم از این قوانین ذکر شده در آیین نامه خوابگاه ها اشاره می شود.

خوابگاه تهران
1- زمان ورود و خروج:

زمان ورود و خروج در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه دخترانه و پسرانه تعیین شده است که همان زمان مجاز جهت تردد ساکنین است. دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه مؤظف اند که زمان ورود و خروج از خوابگاه را بر اساس آیین نامه و سيستم حضور و غياب تعیین شده در آن خوابگاه تنظیم کنند. تنظیم غیبت ها و تاخیر در ورود و خروج دانشجویان و ساکنین خوابگاه دانشجویی تهران و سایر شهرها بر عهده سرپرست خوابگاه است. ساکنین نیز  ورود يا خروج در ساعات غير مجاز مانند بازگشت از مسافرت، اردو و يا شرايطي كه خارج از اراده دانشجو باشد را باید گزارش کنند تا با ثبت در دفتر مخصوص خوابگاه و ارايه مدارك تاخیر یا غیبت آنان بلامانع باشد.

پانسیون تهران

سرپرست خوابگاه باید به منظور حفظ نظم و امنيت خوابگاه دانشجویی در ساعات پایانی روز و پس از پایان یافتن ساعات ورود به اتاق ها مراجعت کرده و ضمن رؤيت دانشجويان حضور و غياب آن ها را در دفتر مربوطه ثبت و موارد غيبت را بررسي کند. دانشجويان ساكن در خوابگاه تهران و دیگر شهرستان ها مي توانند بعضي شب ها را در منزل خويشاوندان ساكن در شهر محل تحصيل اقامت داشته باشند. البته باید توجه داشت که مدت مسافرت يا عدم حضور دانشجو بايد قبلاً تعيين شده باشد. به طوری که دانشجو موظف است برگه ی پاس را پر کرده و پس از بازگشت حضور خود را به سرپرست خوابگاه اعلام کند.

2- جابه جایی اموال خوابگاه:

هرگونه جابجايي يا انتقال اموال عمومي در خوابگاه توسط دانشجویان و دیگر ساکنین ممنوع است.

3- ایجاد مزاحمت در خوابگاه:

مزاحمت هایی از قبيل ايجاد سر و صدا، درگيري و ايجاد هرگونه مزاحمت كه سبب سلب آسايش ساكنان خوابگاه شود، در محیط خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه کارمندی و دانشجویی ممنوع مي باشد. نحوه رفتار دانشجويان ساكن در خوابگاه كه به علت وضعيت خاص ساختماني مشرف به اماكن مسكوني مجاور مي باشند، بايد طوري باشد كه موجب سلب آسايش همسايگان خوابگاه نشود.

خوابگاه ارزان دخترانه
4- رعایت حق دیگران:

به منظور حفظ امنيت شئونات دانشجويي در آیین نامه های مربوط به اقامت دانشجویان در خوابگاه ذکر شده است که تهيه عكس يا فيلمبرداري از محيط داخلي خوابگاه دانشجويان و استفاده از دوربين عكاسي و تصويربرداري يا تلفن همراه داراي فناوري عكس و فيلم بدون اخذ مجوز از اداره امور خوابگاه ها ممنوع است.

5- دانشجویان مسئول تعمیرات در خوابگاه نیستند:

دانشجويان ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون در تهران و دیگر شهرها باید توجه داشته باشند که اجازه دخالت در امور تأسيساتي را ندارد و لازم است مشکل را به صورت كتبي و شفاهي به مسئول خوابگاه اعلام نمايد.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید

دیدگاه‌ها