دغدغه آینده شغلی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/12/18 تعداد بازدید:‌ 151 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

دغدغه آینده شغلی در خوابگاه دانشجویی

دوران دانشجویی ابعادی از زندگی را در پیش روی افراد باز می کند که تا پیش از این قادر به دیدن آنها نبوده است. افراد تا پیش از قبول شدن در دانشگاه و ورود به خوابگاه دانشجویی، با غول بی شاخ و دمی به نام کنکور دسته و پنجه نرم می کنند. همین مساله سبب می شود که بسیاری از دغدغه های خود را کنارگذاشته و تنها با فکر و ذکر قبولی در دانشگاه خوب و رشته مورد علاوه خود، در حال درس خواندن و تلاش کردن باشند. اما به محض قبول شدن در دانشگاه و قدم گذاشتن در خوابگاه دانشجویی، دغدغه های بزرگسالانه آنها شروع می شود. فکر کردن به آینده مخصوصا از منظر داشتن شغل مناسب، یکی از دغدغه های بزرگ ساکنین خوابگاه و پانسیون دانشجویی می باشد. 

خوابگاه دانشجویی دخترانه

دلایل بروز نگرانی از آینده شغلی در خوابگاه دانشجویی

ساکنین خوابگاه دانشجویی خود را در میان انبوهی از دانشجویان می بینند که هرکدام در حال تحصیل در یک رشته متفاوت هستند. در برخورد اول این مساله آنها را به فکر وا می دارد که آیا واقعا در بستر جامعه موقعیت های شغلی مناسبی برای تمامی این افراد پس از فارغ التحصیلی وجود دارد یا خیر؟ همین مساله آنها را نسبت به انتخاب خود در زمینه رشته تحصیلی ممکن است مردد کند. زیرا مدام رشته خود را با رشته دیگر افراد در خوابگاه در تهران و سایر شهرها مقایسه کرده و ممکن است نسبت به آینده شغلی رشته خود بدبین شوند.

یکی دیگر از دلایل بروز نگرانی و دغدغه در زمینه آینده شغلی در خوابگاه دانشجویی، وجود مشکلات متعدد اقتصادی در بستر جامعه است. دانشجویان با ورود به دانشگاه به نوعی وارد جامعه شده و از مشکلات و معضلات موجود در آن باخبر می شوند. در همین حین به مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارند آگاه شده و همین مساله موجب می شود که با یک همزاد پنداری ساده موقعیت آینده خود را نیز تیره و تار ببینند. آنها به این فکر می کنند که در صورتی که مشکلات اقتصادی به همین شکل ادامه داشته باشند، درس خواندن و تحصیل در رشته دانشگاهی که هیچ ضمانتی هم برای مشغول شدن در آینده به آنها نمی دهد، کاری عبث و بیهوده است.

خوابگاه

راههای رهایی از دغدغه در زمینه آینده شغلی در خوابگاه دانشجویی

بدون شک هیچ کس نمی تواند آمار بالای بیکاری در کشور را نادیده بگیرد. از طرفی دیگر وجود مشکلات اجتماعی و معیشتی نیز به حدی به اقشار مختلف جامعه فشار آورده است که نادیده گرفتن آنها غیر ممکن است. با وجود این مسائل داشتن نگرانی و دغدغه در بین جوانان برای آینده شغلی خود امری طبیعی می باشد. اما همیشه در میان مشکلات راههایی نیز برای رسیدن به اهداف وجود دارد. یکی از راهکارهایی که می تواند ما را نسبت به آینده شغلی خود امیدوار کند، کسب کردن مهارت های مختلف در حوزه رشته تحصیلی و حتی مهارت های پراکنده در زمان های مرده خوابگاه دانشجویی است.

به راستی می توان ادعا کرد که جهان امروز، جهان مهارت هاست. شاید تعدادی از افراد با استفاده از روابطی که دارند بتوانند آینده شغلی خود را تضمین کنند. اما حقیقت ماجرا این است که با خصوصی سازی بخش های مختلف، اکنون شرکت های خصوصی به دنبال جذب افراد ماهر بوده و روابط را نادیده می گیرند. علاوه بر این داشتن مهارت و تخصص کافی کمک می کند که حتی یافتن شغل در شرکت های چند ملیتی و بین المللی نیز برای افراد آسان شود. داشتن مهارت و مطالعه مکرر در حوزه ای که در آینده قصد فعالیت در آن را داریم به ما کمک می کند که فرصت های مناسب شغلی را بدست آوریم. در خوابگاه دانشجویی و با داشتن زمان کافی این امر میسر است.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها