آثار مخرب افکار منفی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/10/08 تعداد بازدید:‌ 260 دسته‌بندی: اقامتگاه

آثار مخرب افکار منفی در خوابگاه
آثار مخرب افکار منفی:

همه انسان ها روزانه در معرض افکار منفی قرار می گیرند. افکار منفی به آن دسته از افکار گفته می شود که به صورت ارادی یا غیر ارادی به ذهن انسان وارد شده و سبب آزار فرد می شوند. این افکار ممکن است عملکرد زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. برای سنین جوانی به ویژه طی زمانی که فرد مستقل شدن را تمرین می کند، این افکار می تواند آسیب رسان باشد. حساسیت این افکار برای جوانانی که در خوابگاه دانشجویی در تهران و دیگر شهرها ساکن هستند، بسیار بالا است. افکار منفی گاهی از طریق محیط بیرونی وارد ذهن می شود و گاهی نیز ساخته ی تخیل و افکار خود فرد است. افکار منفی مانند ناامیدی از وضعیت آینده، مواجه شدن با مشکلات عدیده در هنگام پیاده سازی ایده ها، شکست در برنامه ها، متعادل نبودن نیازها با امکانات و… بر این تشویش های فکری دامن خواهد زد. متاسفانه این وضعیت ناخوشایند در تمامی رشته، دانشگاه و خوابگاه پسرانه و دخترانه مشهود است و محدود به مکان، زمان و موقعیت خاصی نیست.

خوابگاه تهران
عوامل مؤثر در بروز افسردگی:

با ورود به دانشگاه، دانشجو با تنش هایی روبه رو خواهد شد که قبلأ آن ها را تجربه نکرده است. برای اولین بار فرد جوان بدون مشورت با خانواده به انجام امور خود می پردازد در نتیجه مجبور خواهد بود، به تنهایی عواقب تصمیمات خود را بر عهده بگیرد، این امر موجب می شود اولین عامل استرس زا برای دانشجویان به ویژه دانشجویانی که ساکن خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها هستند، فراهم شود. دانشجو به طور ناگهانی خود را در احاطه درس هایی می بیند که بسیار سنگین تر از درس های دبیرستان است، به طوری که گاهی مفاهیم کتاب های دانشگاهی در مقایسه با دبیرستان برایش متفاوت می شود. به طور خود به خود زمینه کاهش اعتماد به نفس فراهم شده و در پایان ترم، افت شدیدی در نمرات به وجود می آید.

اقامتگاه پسرانه تهران

برخی از دانشجویان خیلی زود خود را با این مسئله وفق می دهند و فقط در فکر پاس شدن درس ها هستند، اما برخی دیگر با هجوم افکار منفی مانند نمره معدل پایانی، مشروط شدن، هزینه ای که باید بابت درس های افتاده بپردازند، فارغ التحصیل نشدن در موعد مقرر و… روبه رو خواهند شد. متأسفانه گاهی خانواده ها در این شرایط در کنار فرزندان خود نیستند وحتی با جبهه گیری، به سرزنش فرزندان خود و بدتر شدن شرایط روحی آن ها می پردازند. بی شک این کار نتیجه معکوس خواهد داشت، زیرا فرد چون دلگرمی برای دردل با افراد خانواده نخواهد داشت یا به تنهایی مطلق و یا به آغوش نا امن جامعه پناه خواهد برد. در پسران، ملحق شدن به جمع افراد مصرف کننده دخانیات و در دختران، پیوستن با گروه هایی که از سر شیطنت و جوانی به فراموش کردن ارزش های اخلاقی می پردازند، از پیامدهای جامعه نا امن است. همین کارها به افسردگی و سرخوردگی دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و اقامتگاه پسرانه تهران، دامن می زند.

پانسیون پسرانه در تهران
تلاش برای کاهش اثرات:

بهترین کلید در درمان هر بیماری تشخیص زود هنگام آن است. با شناخت علائم اولیه ناشی از افسردگی، اگر بیمار در حداقل زمان ممکن به پزشک مراجعه کند و به مصرف داروهای تجویز شده بپردازد، در اسرع زمان بهبود می یابد و قادر به بازیابی عملکرد طبیعی خود خواهد بود. طبق آمارهای گزارش شده، میزان بروز افسردگی در دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه تهران از دیگر دانشجویان شایع تر است. عوامل بسیاری در این زمینه تأثیرگذار هستند.

خواب اینجا

انلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها