وبلاگ

اخبار، اطلاعیه‌ها، بروزرسانی‌ها، مطالب مربوط به خوابگاه‌ها و ... از وبلاگ رسمی خواب اینجا دنبال کنید.

مزایا و معایب هم اتاقی داشتن در خوابگاه پسرانه تهران
مزایا و معایب هم اتاقی داشتن در خوابگاه پسرانه تهران

انسان در زندگی خود نیاز دارند که با دیگر انسان ها در ارتباط باشند. این ارتباط داشتنگاهی از جنس تمنا و نیاز و گاهی فقط از جنس هم صحبتی و هم نشینی محض می باشد. در مورد افرادی که در خوابگاه پسرانه در تهران با یکدیگر هم اتاقی می شوند نمی توان چنین تفکیکی قائل شد. به این معنی که در یک اتاق در خوابگاه پسرانه در تهران هم اتاقی ها گاه برای گذران زندگی به یکدیگر نیاز داشته و گاهی نیز فقط نقش دوست و هم صحبت را برای یکدیگر بازی می کنند.

اهمیت سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه در تهران
اهمیت سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه در تهران

سحرخیزی در اقامتگاه دخترانه و سایر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی علاوه بر تاثیر زیادی که بر وضعیت جسمانی افراد دارد، می تواند جنبه های دیگری از زندگی افراد را تحت الشعاع قرار دهد. یکی از این موارد تاثیر بر روتین زندگی افراد است. کسانی که عادت به سحرخیزی دارند معمولا روتین ثابت و منظمی را در زندگی دنبال می کنند.

چگونه راه موفقیت خود را در پانسیون پسرانه هموار کنیم؟
چگونه راه موفقیت خود را در پانسیون پسرانه هموار کنیم؟

همه انسان ها به روش ها و طرق مختلفی به دنبال تغییر شرایط زندگی خود هستند. چنین تغییری با تغییرات مثبت و روبه جلو تعبیر می شود. در واقع هیچ فردی ار می توان یافت که تلاش کند تا امروز کمتر و بدتری نسبت به دیروز خود داشته باشد. همه انسان ها تلاش دارند تا آینده ای روشن تر از آنچه که اکنون در آن قرار دارند بسازند. این کار نیز به روش ها و شیوه های مختلفی صورت می گیرد.

با هر کسی در خوابگاه تهران درد دل نکنید!
با هر کسی در خوابگاه تهران درد دل نکنید!

افراد امن در زندگی همه انسان ها حضور دارند و یا اینکه می توان اینگونه گفت که در زندگی انسان های خوش شانس افراد امنی حضور دارند. چرا که حضور حتی یک فرد امن در زندگی یک نفر می تواند به کلی زندگی وی را تغییر دهد. چنین فردی محرم رازی دارد که بدون نگرانی می توانند تمامی دل نگرانی های خود را با وی مطرح کرده بدون اینکه نگران باشد زمانی از همین اطلاعات برعلیه وی استفاده می گردد.

دردسرهای آشپزی کردن در پانسیون دخترانه در تهران
دردسرهای آشپزی کردن در پانسیون دخترانه در تهران

زندگی در شرایط مختلف و موقعیت های گوناگون دارای ابعاد متفاوتی است. هر کسی که شرایطی را برای زندگی انتخاب می کند می داند که ممکن است زندگی وی بر اساس همین شرایط تحت تاثیر قرار گیرد. در این بین انتخاب محل زندگی خاصی نظیر پانسیون دخترانه در تهران نیز ابعادی را به دنبال دارد. یکی از این ابعاد، آشپزی کردن و تهیه غذای مورد نیاز خود در پانسیون می باشد. در واقع در هر شرایط و موقعیتی یکی از دغدغه های اصلی افراد نوع غذایی که مصرف می کنند و نحوه تهیه آن می باشد.

اهمیت خویشتنداری در خوابگاه پسرانه تهران
اهمیت خویشتنداری در خوابگاه پسرانه تهران

گاهی در خوابگاه پسرانه و هر خوابگاه دیگری موقعیتی پیش می آید که تنها راه عبور از آن خویشتنداری کردن است. افرادی در خوابگاه پسرانه تهران ممکن است عمدا به پر و پای دیگران پیچیده و به دنبال درست کردن دردسر باشند. این در حالیست که اگر دیگر افراد مقابل به مثل کرده و مانند خود آنها رفتار کنند ممکن است مشکلات جدی در خوابگاه ایجاد شود. این در حالیست که خویشتنداری کردن می تواند به راحتی فرد را از یک شرایط بحرانی بدون مشکل عبور دهد.

گرمازدگی در خوابگاه دخترانه
گرمازدگی در خوابگاه دخترانه

با فرا رسیدن فصل تابستان ریسک ابتلا به بیماری های تنفسی کاهش می یابد اما معضل دیگری زندگی انسان ها را درگیر می کند. معضلی به نام گرمازدگی می تواند در فصول گرم سال به اندازه بیماری های زمستانی آزاردهنده باشد. نرخ گرمازدگی برای افرادی که مدت زمان بیشتری را در خارج از فضاهای بسته سپری می کنند بیشتر است. این مساله در مورد ساکنین خوابگاه دخترانه و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی نیز صدق می کند.

خاطرات زیبای خوابگاه دخترانه در تهران
خاطرات زیبای خوابگاه دخترانه در تهران

ساکنین خوابگاه دخترانه و سایر خوابگاه ها نیز دقیقا از همین دسته افراد هستند. افراد ساکن در خوابگاه به زودی از یکدیگر فاصله گرفته و هر کدام بر سر زندگی های خود می روند و چه بسا صدها و هزاران کیلومتر از یکدیگر فاصله می گیرند. اما چه خوب است اگر حتی در این فاصله دور هم افراد تنها برای دقیقه ای هم که شده با خاطرات خوب و شیرین از هم اتاقی یا هم خوابگاهی های خود یاد کنند.

پس انداز کردن در خوابگاه تهران!
پس انداز کردن در خوابگاه تهران!

پس انداز کردن در خوابگاه تهران کاری بسیار عاقلانه و آینده نگرانه است. از طرفی دیگر این کار به فرا گرفتن مهارت مدیریت مالی در فرد می انجامد که در زندگی آتی وی می تواند بسیار مفید و موثر باشد. چرا که زمانی که فردی مهارت مدیریت مالی و هرینه های شخصی خود را فرا بگیرد در آینده نیز می تواند از این مهارت استفاده کرده و حتی اگر به درآمدهای بسیار بالا هم رسیده باشد با داشتن یک پس انداز خود آینده خود را تضمین کند.

صرفه جویی در مصرف برق در خوابگاه دخترانه در تهران
صرفه جویی در مصرف برق در خوابگاه دخترانه در تهران

شاید عجیب به نظر برسد اما در مکانی نظیر خوابگاه دخترانه در تهران هم می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد. برخی از افراد ادعا می کنند که در خوابگاه دانشجویی و کارمندی به دلیل کم بودن وسایل برقی صرفه جویی در مصرف برق معنی نداره. اما حقیقت این است حتی کاری نظیر خاموش کردن یک لامپ اضافی در خوابگاه دخترانه می تواند تا حد زیادی در صرفه جویی در مصرف برق موثر باشد.

نگهداری از گیاهان طبیعی در پانسیون دخترانه تهران
نگهداری از گیاهان طبیعی در پانسیون دخترانه تهران

نگهداری از گیاهان طبیعی در پانسیون دخترانه در تهران یکی از بهترین ایده ها برای تبدیل یک اتاق معمولی در پانسیون به اتاقی دلنشین و دلچسب می باشد. گیاهان طبیعی در هر مکان و شرایطی پتانسیل این را دارند که یک اتاق معمولی را به اتاقی زیبا تبدیل کنند. در یک پانسیون دخترانه تهران بر اساس سلیقه مجموع ساکنین اتاق می توان از گل و گیاهان طبیعی استفاده کرد.

چرا نباید در اقامتگاه دخترانه لباس های خود را به دیگران قرض بدهیم؟
چرا نباید در اقامتگاه دخترانه لباس های خود را به دیگران قرض بدهیم؟

ساکنین اقامتگاه دخترانه در تهران باید بدانند که به طور قطع لباس یک وسیله شخصی بوده و به هیچ وجه نباید لباس کسی را قرض بگیرند و یا لباس های خود را به دیگران قرض بدهند. چرا که اولا بسیاری از حساسیت های پوستی ممکن است در اثر استفاده از وسایل دیگران بروز پیدا کنند. از طرفی دیگر بسیاری از بیماری هایی که عامل آنها ویروس، باکتری ها و یا قارچ ها هستند به راحتی ممکن است از طریق پوشیدن لباس مشترک از کسی به کس دیگری منتقل شوند.

امتحانات و اثرگذاری آن بر جو خوابگاه پسرانه تهران
امتحانات و اثرگذاری آن بر جو خوابگاه پسرانه تهران

زندگی در خوابگاه پسرانه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی همواره بر یک پاشنه نمی چرخد. در خوابگاه پسرانه نظیر هر مکان دیگری موقعیت ها و شرایط مختلفی پیش می آیند که ممکن است جو و شرایط را تغییر دهند. یکی از این موقعیت ها ایام امتحانات است که به شدت جو خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها را تحت تاثیر قرار می دهد. تا پیش از وارد شدن به ایام امتحانات جو خوابگاه موقعیتی کاملا متفاوت با این دوران دارد

دوری کردن از جار و جنجال های غیر ضروری در خوابگاه دخترانه
دوری کردن از جار و جنجال های غیر ضروری در خوابگاه دخترانه

زندگی در خوابگاه دخترانه و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی یک سری مسائل خاص خود را دارد که بدون توجه لازم به آنها نمی توان دوران خوشی را در خوابگاه سپری کرد. یکسری از این مسائل جار و جنجال های غیر ضروری و بی خودی هستند که در خوابگاه پیش می آیند و درگیر شدن با آنها می تواند انرژی و توان خاصی را از انسان بگیرد. در خوابگاه دخترانه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی ساکنین به قدری درگیر مسائل شخصی خود هستند که درگیر شدن با مسائل غیر ضروری امری کاملا اشتباه و دور از انتظار است.

داشتن دغدغه های عمیق برای آینده شغلی در خوابگاه پسرانه
داشتن دغدغه های عمیق برای آینده شغلی در خوابگاه پسرانه

انسان ها در هر برهه از زندگی خود دغدغه های مختلف و متفاوتی دارند. هر مرحله از زندگی انسان ها با نگرانی های خاص همان مرحله همراه است. یکی از مهمترین و عمیق ترین نگرانی های افراد مختلف در زندگی نگرانی از بابت آینده شغلی می باشد. این مساله در مورد ساکنین خوابگاه پسرانه و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی نیز صادق می باشد.